Al Capone on arvatavasti kõige kuulsam Ameerika gangster läbi aegade. 1920ndatel, kui Ameerikas kehtis kuiv seadus, kontrollis Al Capone tohutu suurt kriminaalide impeeriumit, mis smugeldas narkootikume ja tegeles seksikaubanduse ning hasartmängudega üle Ameerika. Kui 1920ndate aastate alguses teenis Capone'i organisatsioon aastas üle 100 miljoni dollari, siis tema surmaks, 1947. aastaks hinnati tema vara suurust 1,3 miljardi dollari suuruseks.

Griselda Blanco on esimene ja ainus naine, kes pälvib koha maailma kõige rikkamate narkodiilerite nimistus. Blancot kutsuti Miami narkoäri kuningannaks, kes tegi koostööd Pablo Escobari Medellini kartelliga 1970ndatel ja 80ndatel aastatel. Griselda oli halastamatu liider, kes tellis oma valitsemise ajal vähemalt 200 inimese mõrva. Tema vara suuruseks peetakse pea 2 miljardit dollarit.


Karakter Diego Delgado filmis "Blow" on kirjutatud kuulsa Carlos Lehderi põhjal, kes oli üks Medellini kartelli asutajatest. Lehder oli George Jungi kongikaaslane, kes hiljem tutvustas Jungi Kolumbia narkokuningale Pablo Escobarile. Nemad hakkasid lennutama kokaiini USAsse väikestes lennukites. Kui sa tegid 70ndatel või 80ndatel Ameerikas kokaiini, siis on suur tõenäosus, et see oli Escobari oma. Carlos istub hetkel vangis, kandes 55-aastast karistust.

Gilberto ja Miguel Orjuela ehk Orjuela vennad rajasid kurikuulsa Cali kartelli, mis importis kogu Ameerikas kasutatavast kanepist 70% ja Euroopas kasutatavast lausa 90%. Cali kartelli teati professionaalsuse, mitte vägivalla poolest, nagu Medellini kartelli. Nende varanduse kogusuurus oli kuni 3 miljardit dollarit.

Jose Gonzalo Rodriguez Gacha oli maailma ühe kardetuima ning halastamatuima Medellini kartelli asutaja koos Pablo Escobariga. Tema varandus oli väärt kuni 5 miljardit dollarit.

Kas mäletate stseeni filmist "Ameerika gangster", kus Denzel Washington reisib Taisse, et kohtuda maailma suurima oopiumitootjaga? See tootja oli Khun Sa. 1960ndatel läks Khun Sa koos 800-liikmelise armeega Birma džunglisse, et kasvatada oopiumit. 800st sai peagi 10 000 ning peagi varustas Khun Sa oopiumiga kogu maailma. 75% maailma heroiinitoodangust tuli tema "kuldsest kolmnurgast". Teda ei arreteeritud mitte kunagi ning ta elas luksuslikku elu oma 5 miljardi dollariga kuni 2002. aastani, kui ta suri.


Kolm Ochoa venda: Jorge, Juan David ja Fabio, asutasid koos Carlos Lehderi, Jose Gacha ja Pablo Escobariga Medellini kartelli. 70ndatel ja 80ndatel aastatel vastutasid Ochoa vennad kokaiini smugeldamise eest Ameerikasse ja Lääne-Euroopasse. Kuigi iga vend teenis pea 6 miljardit dollarit, kaotasid nad kogu oma vara, kui nad arreteeriti.

Kuigi Dawood Ibrahim Kaskar ei ole selle nimistu kõige kuulsam nimi, on ta üks rikkamaid ning tema varanduse suuruseks peetakse 6,7 miljardit dollarit. Dawood on India kriminaalorganisatsiooni D-kompanii autaja ning juht. Ta on maailma üks kardetumaid terroriste. Tema asukoht on hetkel teadmata.

Teisele kohale selles nimistus tuleb Amado Carrillo Fuentes, kelle vara suuruseks hinnatakse uskumatud 25 miljardit dollarit. Tema aitas Kolumbia kartellidel lennutada kokaiini üle maailma. Oma viimased eluaastad veetis ta võimude eest jooksus ning lõpuks ta suri vussi aetud iluoperatsioonil Mexico Citys.

Maailma kõige rikkam narkojumal läbi aegade, 30 miljardi suuruse varandusega on El Patron ehk Pablo Escobar. Kui te olete näinud filmi "Blow" või lugenud raamatuid tema elust, teate, et Pablo Escobar oli maailma suurima kokaiini organisatsiooni Medellini kartelli halastamatu juht. Oma hiilgeajal importis Pablo Ameerikasse peaaegu 80 tonni kokaiini kuus. Ta omas jalgpalliklubisid ja ehitas haiglaid. Kolumbia valitsus ehitas talle luksusliku vangla La Catedral, kust ta lõpuks põgenes. Ta tulistati surnuks 1993. aastal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid