Cool D uus lugu „Sinisilm“ räägib viimasel ajal Eesti meedias üheks läbivaks teemaks olnud probleemist — lähisuhtevägivallast. Singli muusika autor on A Rühma, HU? ja paljude teiste projektide produktsiooni eest vastutav DJ Critikal. Loos teeb kaasa lauljatar Tuuli Rand. Lugu on kõikidele soovijatele tasuta allalaaditav.

Cool D kirjeldab „Sinisilma“ ideed: „Oleme ju kõik mingil määral kuulnud lugusid perevägivallast, kus peamiselt on kannatajaks ikkagi naispool. Viimasel ajal on antud teema eriti päevakorda tulnud ning seetõttu tekkis mul ka mõte selle loo tegemiseks. Iseloomult üsna dramaatiline pala, aga ei kõneta mitte vägivallatsejaid, vaid kutsub just suhtevägivalla all kannatavaid naisi astuma otsustavaid samme suhte lõpetamiseks. Need naised peaks mõistma, et vägivaldne mees ei muutu ja sinisilmne lootus, et võib-olla ta enam järgmine kord ei löö, teeb ohvri olukorra ainult hullemaks.“

„Ehk annab see lugu vägivalla ohvrites jõudu eneses julgust leida, abi otsida ja endisele elule selg pöörata. Suhtevägivald on karm teema, kus ohvril pole mõtet naiivselt loota, et olukord paremaks läheb. Ka singli pealkiri “Sinisilm” on kahe teraga. Kes jääb vägivallatseja vabandusi sinisilmselt uskuma, võib kahjuks ka järgmisel korral sõna otseses mõttes sinise silmaga lõpetada. Mõnes mõttes kehtib see tõde ka laiemalt, kui ainult lähisuhetes,” kommenteerib Cool D just naistepäeva eel valminud singli pealkirja.

Loo on salvestanud ja mixinud Dj Critikal Mindnote Records stuudios. Loo video autor on Felix Laasme.

SINGLI saab alla laadida SIIT.