Film esitab järgmise huvitava küsimuse: mis juhtunuks siis, kui asteroid, mille kokkupõrge Maaga pühkis meie planeedilt igaveseks minema kõik dinosaurused, oleks Maast hoopis mööda kihutanud ja dinosaurused poleks mitte kunagi välja surnudki?

Sellest lennukast ideest kasvab välja eepiliste mõõtmetega rännak dinosauruste maailma, kus nooruke apatosaurus nimega Arlo ühel päeval endale ootamatult inimlapsest sõbra leiab. Olles sattunud kodunt kaugele ja püüdes leida teed tagasi oma perekonna juurde, saab Arlo selle ootamatu tutvuse kaudu teada, kuidas oma hirmudega silmitsi seista, milleks ta tegelikult võimeline on ja mis kõige tähtsam - mida tähendab sõprus.

Lavastaja Peter Sohn tegi oma režiidebüüdi Pixari lühianimatsiooniga "Partly Cloudy", milles ta tutvustas meile seda, kuidas kured maa-asukatele lapsi toovad. See on lavastajana tema esimene täispikk animatsioon.

Publik loosib 10x2 pääset selle filmi vabalt valitud seansile sel reedel, 14. jaanuaril Apollo Kino Solarises. Loosis osalemiseks tuleb vastata õigesti allolevale küsimusele. Võitjad loositakse neljapäeva, 15. jaanuari pärastlõunal ning võitjatega võetakse isiklikult ühendust.