„Sõrmuste isanda” triloogias ühte kääbikutest kehastanud Dominic Monaghan viib meid planeedi kõige ohtlikumate, silmapaistvamate ja tabamatute metsloomade otsingutele. Sarjas avastatakse muuhulgas gloobuse kaugemaid ja eksootilisi sihtkohti, sealhulgas Madagaskarit, Sri Lankat, Mosambiiki ja Filipiine. Metsiku looduse entusiast Dominic otsib suurimaid, veidramaid ja võimsamaid loomi, aga ka vähem tuntud loomi, nagu kookosevaras ja lenddraakonid. Ühtlasi satuvad tema teele kõigile teada kiskjad, nagu lõvid, haid ja paljud teised meie igapäevaellu mitte kuuluvad isendid.

Dominici intervjueerides saame näitleja kohta palju uut ja üllatavat teada. Näiteks temal endal lemmikloomi kaaslase kõige traditsioonilisemas mõttes ei olegi. Küll aga on tal harival eesmärgil püüton, kaks sisalikku, ämblikutest kardetud tarantel ja kolm lõgismadu. Tema suur kirg on juba lapsest peale murda erinevaid valearusaamu, mis valitsevad selliste eksootiliste loomade ümber. „On päris palju inimesi, kes arvavad endiselt, et kõik skorpionid on surmavad, ämblikud ronivad magamise ajal suhu ning ei olnud see üldse ammu, kui lõvisid ja gorillasid peeti lausa koletisteks, aga kindlasti ollakse üha teadlikumad,” ütleb Dominick.

Kolmanda hooaja esimeses episoodis jõuabki Dominic Belize'i, et leida Ladina-Ameerika surmavaim madu. Fer-de-Lance on mürgine lõgismadu, kes lamab oodates ja ründab isegi ilma teda provotseerimata.

„Metsikud ettevõtmised Dominic Monaghaniga” alates 24. aprillist esmaspäeviti kell 20.10 telekanalil Viasat Nature.

Selleks, et näha telekanalit Viasat Nature, võta ühendust oma teleteenuse pakkujaga.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid