6. Õllesummer ja EAÜ keerasid tülli

Õllesummer ja Eesti autorite ühing (EAÜ) läksid 2013. aastal tülli, sest festivali korraldajad keeldusid sõlmimast EAÜ-ga autoritasude lepingut, mille järgi läheks igalt ürituse piletilt 5% EAÜ kassasse.

Autorite ühingu ähvardas toona kohtusse minna. "Meil on eelmistel aastatel olnud Õllesummeri korraldajatega täiesti ladus ja normaalne teineteisemõistmine ja koostöö," ütles 2013. aastal Eesti Päevalehele EAÜ kliendihaldur Tõnu Kaumann. "Autorite varaliste õiguste kaitseks püüame probleemi kõigepealt lahendada läbirääkimiste teel, aga kui midagi üle ei jää, tuleb pöörduda õiguskaitseorganite poole."

5. Saagim ja Uudo Sepp

Möödunud ja viimaseks jäänud Õllesummeril korraldasid Anu Saagim ja Uudo Sepp tordisõja, mille käigus bravuuritar kiskus superstaarihakatise särgi ribadeks. "Anu pakkus välja, et teeme tordisõja. See ettepanek oli väga ootamatu ja alguses ma ei olnud nõus. Siis mõtlesin, et teeme ära, ongi lõbusam õhtu!" rääkis Uudo suvel Õhtulehele. TV3 videoklipist võib ka näha, et tegelikult tegi esimese viske Uudo, tabades Anu paljast selga.

4. Purjus alaealised Õllesummeril

Pea igal aastal on Õllesummeri toimumise ajal meediasse jõudnud mitmed teated sellest, kui palju jälle joobes alaealisi politseile vahele jäid. Näiteks 2007. aastal koostati Õllesummeri esimesel õhtul alaealistele 29 väärteoprotokolli. Tõsi, festivali viimastel aastatel on joobes alaealiste hulk vähemaks jäänud, kuid see on seletatav ürituse populaarsuse üldise langusega.

3. Anu Saagim unustas aluspesu

2008. aasta üritusel kergitas vallatu suvine tuuleiil bravuuritar Anu Saagimi õhulise kleidisaba üles, paljastades asjaolu, et Saagim oli kas tahtlikult või kogemata jätnud aluspesu selga panemata.

Keset tordilõikamist olid Saagimi käed magusast kreemist kleepuvad, mistõttu oligi ta tuuleiili ees abitu ning lahendas olukorra sellega, et kükitas kiirelt maha, kogus end ruttu ja naeris olukorra üle. Ning mida muudki oleks teha...vaatepildil polnud ju häda midagi!

2. Hekkonens ja Hansar sattusid Laulupeole

2014. aasta laulupeoõhtul saabusid Õllesummeri peakorraldajad Reno Hekkonens ja Marje Hansar laulukaare alla sedavõrd ülemeelikus tujus, et mõlemal paluti lahkuda. Parasjagu oli käimas eestlaste armastatuim laul "Koit", mida rahvas esitas pisarsilmil lausa mitu korda järjest.

Õllesummeri emand Marje erinevalt Renost turvameeste eskorti ei vajanud ja soostus vabatahtlikult lahkuma. Pealtnägijate sõnul saatsid turvamehed nad Tallinna Lauluväljaku siseruumidesse laulukaare all, kus asuvad Meediaekspressi kontoriruumid.

1. Lilled võiksid õitsed mujal

2011. aastal ütles Rahvusringhäälingu saates "Peole" Õllesummeri korraldaja Marje Hansar repliigi, mida ta ise nimetas huumoriks, kuid mitmed televaatajad tõlgendasid seda teisiti.

"Lapsed on meie elu õied, aga nad võiksid õitseda kuskil mujal kui lauluväljakul praegu. Meil on muudki teha," kõlas Hansari repliik eilse saate „Peole“ neljandal minutil.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid