Vahur Kersna üllitab raamatu Urmas Otist!

Eesti kõrgeima lennuga teletähe Urmas Oti lahkumisest taevastele ekraanidele möödub kümme aastat – täpselt sel päeval, 17. oktoobril esitleb Vahur Kersna (56) oma uut raamatut Urmas Otist. Teos valgustab läbilöögitšempioni, Otepäält teleilma stratosfääri katapulteerunu karjääri, loomingut ja saatust.
„Hagi Šein on öelnud, et enamik teleinimesi unustatakse hetkel, mil nad ekraanilt kaovad,“ sõnab Vahur. „Kui sind aga mäletatakse veel kümne aasta pärast, pead sa olema hakkama saanud millegi väga erilisega. Urmast me mäletame. Miks?“
Vahuri kaks esimest raamatut, nii „7 x 7“ kui ka „Ei jäta elamata“ osutusid aasta suurimateks bestselleriteks. Kui need teosed olid autobiograafilised, siis nüüd ajendas Kersnat sulge haarama soov analüüsida, kui palju inimene oma mõtlemise ja hoiakutega suudab enda saatust kujundada. Kui palju on kellegi tulevik tähtedel kirjas ja käejoontes sees?
Mis on saanud aga raamatust Andrus Värnikust, esimesest eestlasest kergejõustiku maailmameistrist, mida Vahur temaga koos juba möödunud sügisel tegema hakkas?
„Üsna kõrge kuhi tööd on tehtud,“ tunnistab Kersna. „Aga Värniku raamat ei saa lõppeda sellega, et kangelane joob keset päeva Võru kesklinnas kohalike tontidega pudelist viina! Palun vabandust, ei saa! Ju siis pole aeg veel tolle raamatu ilmumiseks küps.“

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid