Anne Veski saab omanimelise trammi

Armastatud laulja Anne Veski (62) on ennast laulnud mitte ainult Eesti muusika ajalukku – temast saab ka osa pealinna ühistranspordi ajaloost. 2. novembril saadetakse pidulikult Kadriorust liinile uuendatud tramm KT-6, mis hakkab kandma Anne Veski nime!

„Ma olen kontserttuuridel nii palju kaherööpmelistel ringi sõitnud, et nendest on saanud osa minu elust,“ muheleb Anne, kellele on paljude muude tiitlite seas omistatud ka auraudteelase nimetus. „Igale lauljale on suur au, kui tema-nimeline tramm ringi vurab. See tähendab, et minu tööd ja tegemisi on tähele pandud. Nüüd on põhjust jälle trammiga sõita!“

Tallinna Linnatranspordi ASi kõneisik Ivo Parbus ütleb, et kõigile kaheteistkümnele põhjaliku uuenduskuuri läbi teinud KT-6 trammile otsustati anda tuntud muusikainimeste nimed. See on kummardus neile, kuna just muusika on toonud Eestile maailmas enim tuntust.

Alates septembrist nimetatakse aasta jooksul igas kuus üks tramm tuntud muusiku nimega. Esimesena läks 10. septembril liinile Neeme Järvi järgi nime saanud tramm. Lisaks on käigus veel kuus retrotrammi: Konstantin Päts, Jaan Poska, Julius Kuperjanov, Jüri Vilms, Johan Laidoner ja Ernst Jaakson.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid