"Elvis Presley kinkis tihtipeale Cadillac’e ja Lincolne täiesti suvalistele tüüpidele, sõpradest rääkimata. Tema kokk pälvis 14aastase teenistuse jooksul lausa kuus autot!"

Kuid erinevalt Elvisest, kes kinkis kallist masstoodangut, on Vahuri kingitus Tartu hambaarstist sõbrale Kaido Reinastele mitte lihtsalt poest ostetud trandulett, vaid pikka ajalugu ja numbrimärki "Volga 1" kandev 1961. aasta GAZ 21.

"Ostsin selle kunagi Eesti Elvise klubi asepresidendilt Olmer Õiguselt, kes varjus õhtuti ämma eest autosse õlut jooma ja raadiot kuulama," muigab vana telehunt. "Et põder kapotil jälle kappama hakkaks − oh, kui palju raha, aega ja närve sai sinna maetud!"

Volga 1 viimane pikem sõit viis poolteist aastakümmet tagasi Vahuri abikaasa Liina Kersna (40) ülikooli lõpetamisele Tartus. "Liina kandis lõpuaktusel helerohelist Ivo Nikkolo kostüümi, mis sobis autoga ideaalselt," meenutab Vahur. Ajad aga muutusid ja neljarattaline kaunitar jäi garaaži seisma.

"Aastaid mõtlesin, et Volga võiks minna poeg Kelvini (13) täisealiseks saamisel tema nimele. Tänaseks on paraku selge, et poisil puudub igasugune huvi autode vastu. Siis tuli idee, et kuna sõber Kaidol, omaaegsel Eesti meistril kardisõidus on nüüd lapsed kodust välja kasvanud − ehk pakub Volga uuele elule äratamine talle sügisõhtuteks mõnusat ja mõtestatud nokitsemist," sõnab Vahur.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid