Öökultuuri MTÜ, Klubi Hall, Club Hollywood, Club Studio, Venus Club, Klubi Teater, Klubi Maasikas, Seif Club, Vabank Tartu, Helitehas ja Sunset Club tegid ühise pöördumise majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile rääkis, et vaatamata avalike siseürituste piirangute leevendamisele, mis ei kehti ööklubidele, ei saa nimetatud klubi oma tööga tavapärases korras jätkata, sest neile lubatud publiku piirarv ei võimalda neil ära end ära majandada.

"Meie, Eesti suuremate ööklubide esindajate jaoks on viimased kaks kuud tähendanud ähmast lootust, töötust ja majanduslikku kahju. Olukord on eskaleerunud ahastuseni," oli pöördumises kirjas.

"Ööklubid, kui selle Eesti seadusandluses defineerimata nimetuse all mõista meelelahutusasutusi, mis töötavad hilisõhtusel ja öisel ajal, milles on professionaalne turvateenus ja muu vajalik taristu, ei saa ka täna seadusi järgides uksi lahti teha."

"Sellegipoolest, nii allakirjutanud kui ka kirja saajad teavad, et tegelikult käib Eestis juba kuid vilgas kultuurielu ja meelelahutus. Muu hulgas öisel ajal ja siseruumides, kus üritusest saab lubatud 100 asemel korraga osa 200, 300, mõnel juhul rohkemgi inimesi."

"Ja seda sõltumata saalide suurusest, kuigi on oluline vahe, kas pidada 200 inimesega pidu kohas, kuhu mahubki paarsada külastajat, või seal, kuhu neid mahub neljakohaline number. Tahaks öelda, tegemist on ebaterve konkurentsiga, kuid käsi ei tõuse kolleegide peale kaebama."

Pöördumises toodi välja, et kuigi teoorias on hajutatus 2+2 ja 50 protsendiline täituvus head, siis reaalsuses seda ei täideta.

"Jah, kindlasti võib leida ka pedantlikult korrektseid näiteid, kuid valdavalt on inimesed oma elu- ja töökohtade eest võideldes läinud siiski turumajandusliku nõudluse ja pakkumise vahekorra teed," ütlesid klubi esindajad.

Pöördumisele allakirjutanud ööklubid ei ole ka "susserdanud" ega leidnud "JOKK-lahendusi", et enda tööd kuidagigi jätkata. Ei oleks midagi lihtsamat kui kleepida Hollywood, Sunset või Maasikas värviga üle ja panna sinna peale silt "lounge".

"Ööklubid on üks viimaseid, kui mitte kõige viimane tegevusvaldkond, mida hoitakse eriolukorra järgselt regulatsioonidega kunstlikult kinni. Asjaolu, et öine meelelahutus on valdavalt nooremate inimeste pärusmaa, ei saa olla põhjus meie ettepanekuid ignoreerida. Probleem on laiem ja seda tajuvad lisaks ettevõtjatele ka Eesti suuremate omavalitsuste esindajad, avaliku korra järelevalve eest vastutatavad ametkonnad," ütlesid ööklubide esindajad.

Nad lisasid, et ei palu midagi, soovides teha vaid tööd, pakkudes parima kvaliteediga meelelahutust.

Ministeerium toetab piirangute vähendamist

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete juht Laura Laaster sõnas, et teadusnõukogu kujundab seisukoha ööklubide piirangute leevendamise osas arvestades viimase 14 päeva nakatumise trendi. Valitsus vaatab piiranguid üle iga kahe nädala tagant. Ööklubisid puudutav küsimus tuleb uuesti valitsuse päevakorda 30.07. istungil.

"MKMi poolt toetame ööklubidele seatud piirangute leevendamist. Tegime vastavasisulise ettepaneku ka riigikantseleile, kes valitsuse päevakorda ette valmistab," ütles Laaster Kroonikale.

Vabariigi Valitsus on järk-järgult piiranguid leevendanud. Alates 15. juulist muutusid avalike koosolekute, avalike ürituste ja spordivõistluste korraldamisele seatud piirangud leebemaks ning suurendati lubatud külastajate arvu.

Välitingimustes toimuvatel üritustel võib alates juuli keskpaigast senise 1000 asemel osaleda kuni 2000 inimest. Siseruumides lubatakse 500 inimese asemel üritustele maksimaalselt 1500 külalist. Samas tuleb siseruumides endiselt järgida 50 protsendilise täituvuse ja inimeste hajutamise nõuet.

Valitsus soovitab ürituste korraldajatel küsida nakkuse ennetamiseks vajalike lisameetmete rakendamiseks seisukohta ka terviseametilt, mis monitoorib üritustega seonduvat ning annab korraldajatele nõu.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid