"Politseinikele soovin samuti kannatlikku meelt kõigi nende protestijatega vaidlemiseks, mis iganes motiivid neil ka poleks. Ei taha praegu siin saagi käima tõmmata, aga tunnen sama, mida Genkagi. Kui sellepärast, et mingi seltskond pole praegu nõus poes või ühissõidukis maski kandma, pean mina veel pikalt tööta passima, siis võtan seda väga isiklikult. Õnneks on mul säilinud usk ja lootus inimestesse ning tervesse mõistusesse," rääkis Priit Võigemast Eesti Päevalehele.

Genka

Genka ehk Henry Kõrvits kirjutas märtsi alguses Facebookis, et protestijate meelsus on löök tema rahakotile. "Kuulge põhiseaduse Senecad ehk "Lähme täna kambaga ilma maskita Maximasse maadlema" ja "Ma ei kanna maski, ma pole islam" jms type inimesed. Ma seletan teile hästi lühidalt ja arusaadavalt selle maski teema lahti, jättes kõrvale meditsiinilised põhjused," kirjutas Kõrvits alustuseks.

Ta lisas, et tema on artisti ning tema töö on anda kontserte. "Aasta jooksul on umbes 90% nendest ära jäänud. Ma pole üksi: Eestis on tuhandeid muusikuid, artiste, meelelahutusäriga seotud inimesi, kui ka turismi, toitlustuse ja muid teenindussektori inimesi, kelle sissetulekud on oluliselt vähenenud või puuduvad üldse," lisas ta.

"Põhjuseks on muidugi COVID olukord," jätkas ta, "ja nii kaua, kui te maadlete turvadega jne, olete teie potentsiaalne oht sellele, et see olukord kestab veel edasi. Ehk otseselt olete teie potentsiaalne oht minu ja paljude teiste sissetulekutele. Ja siin läheb asi juba isiklikuks. Sa seisad minu ja mu raha vahel! Seega arva, mis pilguga me neid videosid vaatame ja jutte loeme?" küsis Genka.

"Mul on täiesti ükskõik, mis sa usud ja see polegi hetkel tähtis. Hetkel tegutseme nii, et kui sa kuskile avalikku kohta lähed, siis ole hea mees/naine ja pane suu kinni, mask sinna peale. Lõpeta see põhiseaduse deklameerimine Selveri sissepääsu juures, käi ära, kus vaja on ja ära mängi m..ni. !" lausus räppar.