Õhtulehe sõnul märkasid 2018. aastal tähelepanelikumad silmapaarid märtsi lõpus toimunud teatriauhindade galal, et Vaiko Epliku käevangus on uus naine.

Muusiku abikaasaks on Vanemuise näitlejanna Marian Heinat, kes võitis tollal teatriauhindade galal parima naispeaosa auhinna etenduste "Laineid murdes" ning "Beatrice" eest.

Eplik ütles tookord, et vastab küsimusele, kas teda ja Mariani võib paariks nimetada, kaheosaliselt. "Raplas vastatakse sellistel puhkudel "Ennäe küsimast, nagu ma ise ei teaks!". Aga ma arvan, et võib nimetada küll," sõnas Vaiko ja lisab, et rohkem ta seda teemat ei kommenteeri.

2013. aastal kirjutas Kroonika, et Vaiko Eplik ja tema endine abikaasa Kristel lahutavad abielu. Väidetavalt oli tegu armukolmnurgaga, kus kolmandaks osapooleks Evar Anvelt, kes on avalikkusele tuntud kui elektroonikabändi Tehnoloogiline Päike looja ja alustala.

Evarit ei peetud kuluaarides siiski perelõhkujaks – väidetavalt oli Vaikol ja Kristelil lahutusprotsess käsil juba enne, kui Kristel ja Evar teineteise leidsid.

Vaiko ja Kristel olid paar üle kümne aasta ning neil on ka kaks last.