„Me üritame Simple Sessioni pidudele alati broneerida hetkel aktuaalseid artiste, kes panevad ka laval hullu, ning kuna ka publiku seas on palju ekstreemseid superstaare, siis see kombinatsioon muudab need peod legendaarseks,“ räägib Simple Sessioni pidude korraldaja DJ Philgood meenutades seda, kui rõdude pealt alla rahva sekka hüpati või lausa kummipaadiga crowd surf'i tehti.

Sel aastal on peod vahetanud asukohta ning on korraldaja sõnul rohkem boutique. Simple Sessioni eelpidu 19. augusti õhtul toimub F-hoone Mustas Saalis. „See on parim koht, kus bändiga kontserti anda ning seal astub lavale hetke seisuga Eesti parim live-bänd Lexsoul Dancemachine,“ räägib DJ Philgood. „See funk-küte, mis need tüübid toodavad, ei tohiks kedagi külmaks jätta.“

Reede ja laupäeva õhtul saavad Simple Sessioni külastajad liikuda otse võistluselt peole, sest peod toimuvad Põhjala tehase baaris ja aias Botik. „Muusika mängib küll siseruumis, aga inimestel on väga palju ruumi Botiku hubases aias hängida,“ kiidab korraldaja. „Lisaks on seal avatud VLND Burgeri lounge, kus nälga kustutada.“

Reedel toimub legendaarne Haigla pidu, kus lisaks Haigla DJ’dele Ats Luigele, Kristopher Luigendile ja Jan Tomsonile esineb prantsuse produtsent ja DJ Tha Kwazar.

Laupäevase suure lõpupaugu Botikus paneb Simple Sessionile Yasmyn. „Yasmyn on minu meelest number üks eksporditav Eesti artist,“ kiidab DJ Philgood. „Kui viimati ta live’i nägin, siis veendusin taas, et see inimene jõuab kaugele.“ Viimasel õhtul astub plaadimängijate taha ka mitmekordne Simple Sessioni võistleja ja 2017. aasta hõbemedalist, BMXi sõitja Reed Stark USA-st.

Pidude turvalisus

„Kuna inimesed tahavad ikkagi pidudel käia, siis on kohapeal kiirtestimine vajalik ning me tekitame kõikide pidude sissepääsude ette ka kiirtestimise punkti, kus külastaja saab tasu eest end testida,“ seletab DJ Philgood. „Kes on vaktsineeritud, läbipõdenud või eelnevalt PCR testi teinud, saavad tõendi ja ID-kaardiga kiiremini peole. Testida soovijad varuvad kannatust ja tulevad varem kohale.“

Simple Session on rahvusvaheliselt tuntud ja Eesti suurim tänavaspordi sündmus, mis toimub 20.21. augustil juba kahekümne esimest korda. Rula- ja BMX tänavasõidu distsipliinide võistlustest Põhjala tehases võtab osa 31 professionaalset rulatajat ja 33 trikiratturit üle kogu maailma. Võistluste avapäeval toimuvad nii rula- kui ka BMX-i kvalifikatsioonisõidud ning sõitmas näeb ka võistlusele pääsenud Eesti sportlasi. Laupäeval, 21. augustil astuvad finaalides mõõtu võtma edasipääsejad. Üle aastate toimub Simple Session suvel, mis on mõlema ala harrastamise ja võistluste tipphooaeg.

Simple Session 21 esitleja on Doritos ning partnerid Red Bull, LHV Noortepank, KIA, GT Bikes, Kunstform BMX, Ampler Bikes, Heimon Kala, Visit Estonia, Äike elektritõukerattad, Oakley, Metsä Wood, Athlon,Kultuuriministeerium, Tallinna linn, Postimees, Telia ja Inspira kanal.

Sisehallis toimuvatele võistlustele pääseb COVID-19 läbipõdemise tõendi, vaktsineerimispassi või negatiivse kiirtesti esitamisel. Ürituse kohtade arv on piiratud. Kahel päeval on kokku neli erinevat piletiga sessiooni. Põhjala tehase õueala on kõigile avatud ja sissepääs sinna on piiranguteta ning tasuta.