"31. mail peeti kaupluses kinni 1962. aastal sündinud naine, kes üritas varastada kaupa kogumaksumusega 71,97 eurot ning möödus kassast, jättes kauba eest maksmata," ütleb politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Annika Maksimov Õhtulehele. Varastatud kaubaks oli alkohol, lisas ta.

Tänasele kohtuistungile Siiri Sõnajalg ei ilmunud. Harju maakohtu pressiesindaja Viivika Siplane tõdes täna Kroonikale, et Siiri viibib välismaal ravil ja käesoleval aastal ei plaani Eestisse naasta. "Kohus otsustas istungi määramata ajaks edasi lükata ja võtta ühendust S. Sõnajalaga, et uurida võimaluse kohta arutada asja videosilla teel," ütles ta.

Katseaeg ja käitumiskontroll

2020. aasta kevadel kajastas ERR, et Harju maakohus mõistis videosilla vahendusel Siiri Sõnajala süüdi süstemaatilistes veinivargustes ja karistas teda tingimisi vangistusega.

Kohus mõistis Siiri Sõnajalale tingimisi kuue kuu pikkuse vangistuse, millest arvestati maha tema poolt eelvangistuses kantud 39 päeva ning tema lõplikuks karistuseks jäi tingimisi neli kuud ja 21 päeva. Ühtlasi määras kohus talle ühe aasta ja nelja kuu pikkuse katseaja ning allutas ta käitumiskontrollile.

Kohus keelas Siiri Sõnajalal katseajal tarvitada alkoholi ning kohustas teda eriolukorra lõppemise järel läbima alkoholisõltuvuse raviprogrammi.

Sõnajalg vabandas oma teguviisi pärast sotsiaalmeedias. "Mu rahvas, andesta mulle, kui suudad. Mina suudan, usun, et kõike heastada on võimalik, et suudan teenida oma rahvast ja ühiskonda parimate võimalike vahenditega, parimal viisil. Näen juba lähitulevikus selleks suuri võimalusi avanemas," kirjutas ta Facebookis.