"Miljon tänu kallis PERH-i pere. Ei liialda grammigi, kui täna elu päästmast.

Foto: Instagram

Mitmete Eesti tippbändidega koostööd teinud Reigo Ahven oleks peaaegu käest ilma jäänud, sest haiglad on koroonapatsiente täis ja niisama kedagi uut sisse ei võeta.

Ahven avaldas eelmisel reedel, et sai agressiivse küünarnukipõletiku, mis vajas kohest ravi. "Et käsi alles jääks, peab saama otsekohe haiglaravi. Seda aga ei saa, sest ainult 57% Eesti elanikkonnast on otsustanud ennast vaktsineerida," osutas Ahven kurvale statistikale.

Ahven sai aga enda halva oleku tõttu siiski vajalikku ravi. "Kuna ma purjetan hetkel eluohtlikus graafikus, võeti mind sisse. Aga väga paljud mitte-covid patsiendid ei saa haiglaravi, sest lihtsalt ei jätku kohti. Minu vastuvõtu ajal toodi viis haiget, kellest max 1,5 olid vaktsineeritud. Ilmselt tegelikkuses vähemad."

"Meie pere on vaktsineeritud. Kohe. Teiste jaoks. Sest koos saame me sellest üle. Aga mitte nii, et senikaua inimene ennast vaktsineerida ei taha lasta, kuni ta on totaalses hapnikupuuduses haigla koridoris, sest mitte kuhugi ta ei mahu. Aga siis on juba hilja."

Ahven kutsub üles vaktsineerima, sest sellega võib päästa paljude elu. "Palun vaktsineerige end. Üks päev on võibolla kehva, aga te päästate sellega reaalselt 50 inimese tervise, kui te ei ole hingamisaparaatide all kolm nädalat."

Trummar ütles lõpetuseks, et mitte vaktsineerimisele ei ole muud teaduslikku seletust, kui hoolimatus, ignorantsus ja isekus.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid