Täna, 17. märtsil jõudis publiku ette stand-up etendus 24/7. Etenduse tulud annetatakse MTÜ Igale Lapsele Pere vahendusel Ukraina sõjas kannatavate laste aitamiseks.

"Rahuajal on loomeinimese roll ühiskonnas pakkuda positiivseid ja puudutavaid elamusi. Kriisi ajal oleme me kõik nii tugevalt puudutatud väga negatiivsetest sündmustest ning kõik mõtlevad täna kuidas saab panustada? Me leiame, et saame lisaks senistele võimalustele annetada raha, lisada ühe fookuse. Lapsed on meie kõigi jaoks oluline teema, lapsed on kõige kaitsetumad. Läbi meie korraldatud etenduse saavad inimesed valida lastele suunatud annetuse ning me loodame, et see etendus annab vaatajatele natukenegi tagasi paremat enesetunnet, vähendab muret ja ühendab meid veelgi. See on meie tänu ja panus annetuste eest," rääkisid Karl Kermes ja Tõnis Niinemets.

Ukraina sõda on kestnud üle kahe nädala. Sajad tuhanded inimesed on sunnitud põgenema kodudest ja riigist. Ukrainas elab 7,5 miljonit last. ÜRO Humanitaarasjade Koordinatsioonibüroo andmeil vajavad Ukraina rinde eesliinil viivitamatut kaitset ja abi 378 000 + last. Ligi 100 000 last on täiskasvanud saatjata, vanematest eraldatud, ümberasustatud perede lapsed või neil puudub vanemlik hoolitsus. Ukraina lapsed on tõsises ohus, peituvad varjendites ja keldrites. Olukord sõjakoldes ja piiril muutub igapäevaselt ja väga kiiresti. Need lapsed vajavad nii kohest, kui pikaajalist abi. Koostöös MTÜ-ga Igale Lapsele Pere suuname kogutud raha nende laste aitamiseks.

"MTÜ Igale Lapsele Pere on esimesest sõjapäevast alates alustanud kõige haavatavamate laste Ukrainast evakuatsiooni ja turvalisse kohta toimetamise toetamist. Toetusi kogume peagi Eestisse jõudvate kasuperede ja lastekodulaste gruppide majutamiseks ja nende esmavajaduste katmiseks, aga ka neile lastegruppidele, kellest informeerivad meid Läti, Leedu ja Poola MTÜ’d kes peatumata tegutsevad piiril nende vastuvõtmisega. Meie kontaktiks Ukrainas on Ukraina lastekodulaste evakuatsiooniga tegelev meeskond, keda juhib Mykola Kuleba, endise presidendi laste õiguste volinik. MTÜ Igale Lapsele Pere kaasaegse traumapädevuse teadmistega meeskond panustab ka laste turvatunde taastamisele ja neile vastava terapeutilise keskkonna loomisesse. Me teame, kui katastroofiliselt traumeerivad kogemused mõjuvad areneva lapse ajule, on traumateadlik lähenemine laste toetamisel eluliselt vajalik!" rääkis MTÜ Igale Lapsele Pere juht Jane Snaith.

"Meil on olemas Ukraina keelt kõnelevad tõlgid, kelle abiga saame lastega suhelda. Järgmisel kolmapäeval oleme saatmas inimesi ja bussi Ukraina piirile. Meie eesmärk on kogutud rahaga korraldada laste evakuatsioon sõjapiirkonnast turvalisse piirkonda. Laste majutamiseks Eestis on meil olemas hoone ja kokkulepped Lääne Virumaa omavalitsuses ning kohapealse lastekodu tugi lastega tegelemisel. Eestisse jõudvad lapsed on saanud traumaatilisi kogemusi. Meie ülesanne ja võimalus on pakkuda neile läbielamisi vähendavat teraapiat," lõpetas Snaith.

Jaga
Kommentaarid