Enno Mattiseni lahkumisest teatas poeg Mihkel Mattisen. "Armas isa, sa olid tõeliselt hea ja õiglane inimene. Pole ma iial kuulnud, et sa kedagi halvustaks, taga räägiks, kadestaks... Ka meie meenutame sind heaga ja suure igatsusega hinges. Ilusat rännaku jätku sulle, kallis paps, armastan sind igavesti! Kel on soovi tulla mu isaga hüvasti jätma, siis kohtume esmaspäeval, 18. aprillil kell 13.30 Pärnamäe krematooriumis."

Paul Himma ja Enno Mattisen.

Märtsi lõpus teatas Mihkli abikaasa Polina Mattisen, et tema Mariupolis elanud vanaema elutee on katkenud.

Hiljuti andis naine Kroonikale intervjuu, kus tõdes, et tema 95-aastane vanaema on Mariupolis. "Isa nägi Ukraina telekanalilt oma kunagist kodutänavat. See oli Vene vägede intensiivsete rünnakute tagajärjel täiesti moondunud," rääkis Polina. "Vaatepilt oli väga kurb. Samal tänaval asunud kool, kus ta kunagi õppis, on maamunalt pühitud. Sama olukord on elumajadega – kõik on muutunud rusuhunnikuks."

Polina sai kätte teate, et tema kalli vanaema Evdokia elutee on lõppenud ja avaldas Instagramis südamliku järelhüüde. "Mu vanaema süda oli soe kui ahjukivi," kirjutab naine, "Ta helendas elus. Sulatas südameid. Tal oli alati elusoovi."

Naisterahvas tõdes, et valitseva halastamatu sõjaolukorra tagajärjel on nüüd vanaema hing rännanud taevariiki helendavaks täheks. "Vanaema oli visa, vapper ja väärikas naine!" räägib Mattisen, "Tal oli pikk elu hea tervise juures ja kindlasti tema armastav hing soovib, et tema lähedased ja tuge pakkunud inimesed elaksid edasi heale ja rõõmu tekitavale."

Lõpetuseks ütleb Mattisen: "Puhka rahus ja vaikuses - südamed jäävad alati Sinuga, kallis vanaema!"

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid