Arvamus: Stigile ja Elinale ennustatakse taas euroedu: kas see võib nurjata nende tegeliku võimaluse sinna pääseda?

 (12)
Arvamus: Stigile ja Elinale ennustatakse taas euroedu: kas see võib nurjata nende tegeliku võimaluse sinna pääseda?
Foto: Stina Kase/pressimaterjalid

Viimastel nädalatel kõlab siit ja sealtpoolt uudiseid, et Stig Rästa ja Elina Borni võimalused looga "Goodbye to Yesterday" on Eurovisionil välismaa fännide ning ennustajate silmis head - küll ennustatakse kohta finaalis, nüüd aga lausa võistluse üldvõitu. Ja seda veel enne, kui Eesti Laulu karussell veeremagi on hakanud, et 20st see parim selgitada.

Kui niimoodi nende ülehaipimine jätkub ja raadiod peagi muud enam ei ketragi, kui kõnealust lugu, sest see on kuum teema, on inimestel 14. veebruariks, kui nad tegelikult alles võistlustulle astuvad, sellest kõrini. Tagajärg? Nii võib hoopis tunduda värske tuuleiilina midagi sugugi mitte nii head, mis lõppkokkuvõttes kellegi muu Viinis toimuvale võistlusele kannab.

Ainuüksi eelmisest aastast on näiteid taolisest asjade käigust mitmeid: Lenna "Supernoova" (ning ka "Rapuntzel" varasemalt) ning Sandra Nurmsalu "Kui tuuled pöörduvad"... lõpuks ei sõitnud võistlusele kumbki neist!

Ma ei ütle, et pildis ei pea teemat hoidma, ent kardan väga, et liigne promo võib teha karuteene selle aasta ühele tugevaimale Eesti Laulul osalevale loole...