BLOGI | "Eesti otsib superstaari" esimene finaalsaade jäi viimaseks Hele-Mai Mängelile

 (67)

"Eesti otsib superstaari" kümme finalisti astusid täna võistlustulle ja õhtu lõpuks selgus, et lahkuma pidi Hele-Mai Mängel.

Lood, mida täna esitatati.

Helis Järvepere-Luik – Jessie J "Flashlight"
Jennifer Marisse Cohen – Khalid "Location"
Sissi Nylia Benita – Oleta Adams "Get here"
Carlos Ukareda – John Mayer "Waiting on the World to Change"
Jaagup Tuisk – James Brown "It's A Man's Man's Man's World"
Uudo Sepp – Michael Jackson "Man in the Mirror"
Anette Maria Rennit – Gnarlz Barkley "Crazy"
Hele-Mai Mängel – Greyson Chance "Unfriend You"
Merilin Mälk – Rihanna "Love On The Brain”
Rauno Gutman – Niall Horan "On the Loose"

Superstaarisaate esimene finaalsaade
Karoliina Vasli: Hele-Mai oli väljalangemise järel pisarates, ent ütles Publikule antud intervjuus, et võtab saates kaasa palju head ning see aitab tal teada saada, kes ta muusikuna on. Kohtunike kriitikaga loo valiku osas Hele-Mai aga ei nõustunud, tema sõnutsi on see väga hea lugu. 
Karoliina Vasli: Hele-Mai Mängel peab saatest lahkuma! 
Karoliina Vasli: Sissi Nylia Benita pääses siiski edasi!
Karoliina Vasli: Kolm lauljat, kes said teistest vähem hääli ehk on kolme viimase hulgas: Sissi Nylia Benita, Hele-Mai Mängel ja Jaagup Tuisk.
Karoliina Vasli: Mihkel Raud ütles, et nõrgima esituse tegi Jennifer Marisse Cohen. Ines arvas, et välja langeb Merilin Mälk. Koit Toome nentis, et välja langeb ilmselt Hele-Mai Mängel. 
Karoliina Vasli: Hääletus on lõppenud!
Karoliina Vasli: Hääletuse lõpuni on jäänud vaid mõned napid minutid.
Karoliina Vasli: Kohtunikud viitasid, et Jaagup oli selle loo esitamiseks liiga noor, küpsust jääb puudu. Kuulame võrdluseks originaalversiooni.
Karoliina Vasli: Kõik esitused kuulatud! On aeg hääletada. Kohtunike arvamus andis teatud suunised ette, ent varasemaltki on juhtunud, et kohtunike lemmikud võivad juba esimeste hulgas välja langeda.
Karoliina Vasli: Koit Toome: "Mina olen su ülim fänn päris pikka aega. Sul on nii ilus hääl, sul on hääles selline kvaliteet, mida Eestis naislauljatel tihti ei kuule. Mul on vist uus lemmik Eesti naislauljate hulgas. See number oleks olnud täiuslik, kui poleks kolm allatulekut läinud mustaks, sellest oli jube kahju. Aga muidugi algus ja tämber olid super, väga hea."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ines: "Kui sa alustasid, siis kõik oli nii hea. Tämber ja tunnetus, kõik oli õige. Kui lugu kõrgemale hüppas, hakkas mingeid asju juhtuma. Sa ei pea üldse nii närvis olema. Siit kümne seast on sinu hääl kõige võimsam. Aga see oli hea!"
Karoliina Vasli: Mihkel Raud: "Väga ilus, väga veenev ja musikaalne punkt tänasele saatele."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Helis Järvepere-Luik astub lavale Jessie J looga "Flashlight"
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ines: "Ei ole mul suurt midagi lisada. Võib-olla see pole päris sinu stiil, ma pole kindel, et sa peaksid Jacksonit selles vormis esitama. Aga ette midagi heita ei saa. Sa oled armas!"
Karoliina Vasli: Mihkel Raud viitas, et lõunatas temaga juhuslikult samas söögikohas. Temast ei teinud keegi välja, kõik vaatasid Uudot ja sosistasid... "Ma ei tea, mis me sellises olukorras teeme. Õnneks läks täna nässu, kukud välja! Nüüd muidugi ei kuku, kui seda ütlesin," lõõpis ta, ent tõsinedes kiitis, et esitus oli hea.
Karoliina Vasli: Koit Toome: "Väga hea oli! Mulle tundub, et esimene pool etteastest oli madal helistik, sa tunned end siiski paremini kõrgel. Teine pool oligi parem. Ülevalt läks kõik korda. Täiesti hea!"
Marianne Ubaleht, Toimetaja: https://twitter.com/kkristinkesner/status/983052180692373504
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Lavale astub Uudo Sepp Michael Jacksoni looga "Man in the Mirror"
Karoliina Vasli: Mihkel Raud: "Eks varemgi tuldud piimaste vuntsidega seda lugu esitama. Musikaalne poiss, aga selle laulu veenev esitus vajab teatavat pagasit, aga tore, et said tulla."
Karoliina Vasli: Koit Toome: "Jaagup, see on üks suurimaid lugusid. Väga suur ja raske laul. Nii kuulsa laulu puhul on oht, et kõrvus on nii palju mega häid esitusi. Võrdlusmoment räägib sinu kahjuks. Tegid kõik ära, mis vaja! Ma isiklikult arvan, et su hääles pole selle loo jaoks siiski piisavalt elukogemust."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ines: "Valisid sina alles loo. Ma ei teadnud, kuidas ma selle üle elan, aga lõpuks oli täitsa hea. Aga su häälde oli juba midagi mehelikumat tulnud. See oli väga ootamatu valik nii varajases staadiumis sed alaulda. Aga sinu pluss on see, et oled laval enesekindel ja tunned end hästi. Tehniliselt laulsid ju ära. Ette ei saa midagi heita."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: https://twitter.com/ilmpss/status/983047669328371714
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Jaagup Tuisk on valinud ühe väga-väga lauldud loo. Nimelt tuleb esitusele James Brown'i pala "It's A Man's Man's Man's World"
Marianne Ubaleht, Toimetaja: https://twitter.com/piimachocolate/status/983047088970915840
Karoliina Vasli: Koit Toome: "Mulle üldiselt selline stiil meeldib, ent ka minu jaoks jäi midagi puudu. See stiil eeldab rohkem minnalaskmist. Praegu oli kindlalt ära tehtud, aga vaatad, kuidas mustad seda esitavad, korralikult lammutavad. Esitus jäi igavaks. Ei ole sellest esitusest vaimustuses, aga sind on nii äge vaadata, et hoian sulle pöialt."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ines: "Mingi vastuolu oli selles esinemises. Su hoiak oli küll tugev, aga laulupool ei olnud päris veenev. Võib-olla see lauluvalik polnud hea. Minu arust ei sobinud see lugu sulle. Samas, oled sa üdini armastusväärne tüpaaž, ma loodan, et sa jääd meile kauemaks."
Karoliina Vasli: Mihkel Raud: "Ma natuke igatsen Jenniferi, keda nägime kollase kaardi voorus. Su trump on kontrollitud ebakindlus. Mõnikord on okei tulla lavale teksade ja T-särgiga, laulda lihtne eestikeelne laul, ma usun, et see juhtub varsti."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Jennifer Marisse Cohen valis Khalidi loo "Location"
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ines: "Lust, kui lauljal on hea maitse. Sa tunnetasid seda laulu hästi. Võib-olla lavaline olek on veel rabe, aga kõrvadele oli kõik absoluutselt lust!"
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Esimest korda tänavuse hooaja ajaloos astus kohtunik oma laua tagant ära, et lauljat kättpidi tänada suurepärase esituse eest! Koit astus lava veerele ja surus Carlose kätt.
Karoliina Vasli: Mihkel Raud ei öelnud sõnagi, näitas vaid oma hoiakuga välja, et polegi midagi ette heita - kõik oli suurepärane.
Karoliina Vasli: Koit Toome läks tema kätt suruma. "See oli nii hea," kiitis ta. "See oli täna minu jaoks parim esitus. Mega hea loo valik! Seda ma kuulaks kodus paar korda veel."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Carlos Ukareda – John Mayer "Waiting on the World to Change"
Karoliina Vasli: Mihkel Raud: "Väga hea lauluvalik, sulle sobib see stiil! Natuke must, aga muidu hästi."
Karoliina Vasli: Koit Toome: "Üks asi, millele tasub mõelda - sul on pisut komme jääda liiga kõrgeks, enamus lauljaid jääb madalaks. Ma pole loo valikust vaimustunud. Ma ei tea, kas see oli sulle kõige parem stiil."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ines: "Sa ise olid asja sees. Mulle tundub, et sa oled akustilise muusika laulja, ega oodanud, et tuleb selline andmine. Üks väga kõrge noot tuli väga hästi välja. Lahe, jälle natukene teistmoodi!"
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Hele-Mai Mängel – Greyson Chance "Unfriend You"
Karoliina Vasli: Koit Toome: "Pean Mihkliga nõus olema, et lugu ja outfit lähevad risti, ei lähe kokku. Sa esitasid seda lugu vabalt, kujutaks sind ette teistsugusena. Aga laulu poolest - raske lugu, said hakkama. Mõned madalamad kohad läksid mustaks. Samas oli hea meel, et lõpu kõrge noot oli nii hea. Jällegi, mulle meeldis."
Karoliina Vasli: Ines: "Võtsid keerulise loo, aga näen, et ise kaifid ja lugu sulle meeldis. Oli mõningaid kohti, mis ei tulnud väga välja. Ka madal koht oli raske. Aga eks bändiga lauldes kõrgema tämbriga naislauljale on need noodid rasked, tuleb tööd teha. Tekkis tunne, et tahtsid ägedalt laulda, aga päris õiget nõksu kätte ei saanud. Sinu look on minu meelest lahe, see sobib."
Karoliina Vasli: "Koit Toome on sinust vaimustunud. Ei taha tema õhtut rikkuda, tõstan käed ja annan alla," märkis Mihkel Raud, ent torkas irooniliselt välimuse aadressil:" Oled naasnud finantstöötaja looki juurde, väga tore! Väga tore kui stiili väärtustatakse. Jah, sinu plaadikataloog saab olema põhjatu, mina kindlasti kõike ise ei osta, aga mõne kindlasti."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Merilin Mälk esitab Rihanna loo "Love On The Brain”
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ines: "Sissi, sa oled väga musikaalne. Sul on suur hääl ja see on erakordne, et suudad nii madalalt laulda. Tegelikult võid sa kohati natuke tagasi hoida, alati ei peagi kõike välja näitama. Praegu sa kohe loo esimestest ridadest andsid mahlakad noodid kätte. Aga hoia tagasi, siis on arengut lugudes rohkem. Nautisin seda etteastet, sa oled väga eriline lauljatar, meil on Eestis ruumi küll sinu jaoks."
Karoliina Vasli: Mihkel Raud: "Madalamas otsas - ei taha öelda, et läks lappama - aga kõlas kuidagi veidralt. Ei olnud ülejäänud lauluga kooskõlas. Aga oled intelligentne laulja. Kuidas küsimustele vastad ja maailma mõtestad, väga muljetavaldav. Oled ameerikalik laulja. Minusuguseid Ameerika hulle ei pruugi olla piisavalt, et saaksid ehitada kogu oma karjääri sellisele muusikale. Kõik on väga hea, soovin jaksu ja jõudu, meenutan, et esimeses saates kukub välja keegi ootamatult tugev..."
Karoliina Vasli: Koit Toome: "Sissi! Kõigepealt - näed välja kui tõeline artist! Väga suure loo olid endale valinud. See oli huvitav, et laulsid nii madalalt. Ma ise oleks laulnud samas helistikus kui sina, laulsid mehe helistikus. See on haruldane. Mulle tundub, et natukene võib-olla tehniliselt jäid suurele loole alla, mõned kohad olid ebakindlad. Läks natukene lappama. Üldpilt oli hea."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Lavale astub Sissi Nylia Benita Oleta Adamsi looga "Get here"
Karoliina Vasli: Mihkel Raud: "Ma ei tea lasteansambleid, mis sa kuulad! Aga lugu oli hea, lugu meeldis, hästi valitud. Hästi valitud lugu on võimalik tuksi ka keerata. Alguses ehmatasin ära, et põrkad kui squashiväljakul. Aga sobis, pole midagi öelda, mulle ka meeldis."
Karoliina Vasli: Koit Toome: "Rauno! Ma natukene alguses pelgan, on ohumärk, kui tundub, et mehed hakkavad tantsima. Kõik siiski õnnestus! Mulle lugu väga meeldis. Kõik oli paigas, hääletämber kõlab noore poisi tämbrina, aga see ei häiri. Etteaste oli väga hea"
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ines: "Väga lahe lugu, selline kepsakas oli see värk! Väga toredasti tantsisid, ma ei teadnudki, et sa nii hästi tantsida oskad. Ja see ei seganud su laulmist. Sul oli loo osas väga vedanud, et Dagmar ja Kairi tausta laulsid. Mulle meeldis!"
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Rauno Gutman – Niall Horan "On the Loose"
Karoliina Vasli: "Meenutad Madonnat," kiitis Koit Toome, pidades silmas üldist lavalist hoiakut. "Mida su hääl meenutab? See oli nagu saksofon. Natuke kärisev ja katkev. Läks lõpuni hästi, välja arvatud viimane noot."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: https://twitter.com/CRennit/status/982976865798426624
Marianne Ubaleht, Toimetaja: https://twitter.com/absentthud/status/983032571553558529
Karoliina Vasli: Tavaliselt kriitiline Mihkel Raud kiitis seda etteastet. "Laulu mõttes siiani kõige tugevam etteaste, noodid läksid, kuhu pidid minema," märkis ta.Mihkel viitas, et sai näidata ka oma murduvat ja kähisevat häält. "Mis häiris - tiksusid 70 protsendi peal. Võimalik, et jäid sellesse kinni, et lugu oli nii kiire, pidid end läbi jooksutama."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Eda-Ines Etti: "Sa näed ülihea välja! Vaatasin seda listi lugudega, mida lauldakse ja olin üllatunud, et selle valisid. Ei osanud isegi oodata midagi, aga tegelikult oli hea. Võib-olla see pole isegi päris sinu häälele õige lugu. Aga sinu vabadus oli hästi positiivne, aga tundsid end laval päris hästi. Ühe nädalaga oled sa juba uue külje endast avanud ja see on ainult hea."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Esimesena astub lavale Anette Maria Rennit Gnarlz Barkley lauluga "Crazy"
Karoliina Vasli: Tere õhtust ka minu poolt! Kui kohvipaksu pealt ennustada, ma arvan, et pigem lahkub üks noormeestest. Ent üldiselt kipun taoliste prognoosidega mööda panema. :)
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Finalistidele on kaasa elamas ka Johanna, kes paraku ise finaali ei pääsenud. Ent täna on ta stuudios koos oma armsa taksikoeraga, kes kõigel suure huviga silma peal hoiab!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Saade käib! Mis te arvate, kes on esimene väljalangeja?
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Lugejad on minult Instagramis palju küsinud, kes on minu lemmikud tänavusel hooajal. Kuna pea ükski minu esialgsetest lemmikutest (va kaks) finaali ei pääsenud, võin need nimed nüüd ka välja öelda. Mait Mikussaar, Kaarel Orumägi ja German Pinelis olid need, kellele ma enim pöialt hoidsin. Kaks minu väga suurt lemmikut on ka finaalis, seega tuleb põnev heitlus!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Tere õhtust kõigile! Teie, kes te jälgite Publik.ee Instagrami, teate juba, et meil oli miskit tegemist täna ümbrikutega. Palusime igal superstaarisaate finalistil paberile kirja panna ühe nime, keda nad ise saate võitjaks ennustavad. Ümbrikud avab võitja 3. juunil!
Karoliina Vasli: https://publik.delfi.ee/news/superstaar/video-superstaarisaate-kohtunik-mihkel-raud-kui-koik-laheks-ootusparaselt-siis-ei-viitsiks-seda-saadet-keegi-vaadata?id=81628209
Karoliina Vasli: Vaata, mis ootused on Koidul finaalsaadete eel.  https://publik.delfi.ee/news/superstaar/video-kohtunik-koit-toome-hinges-on-ponevus-ma-ootan-finaali-huviga-sest-seltskond-on-varvikas?id=81628207
Karoliina Vasli: Jaagup on kahe kohtunikuga kokku puutunud ka varem. https://publik.delfi.ee/news/superstaar/video-vanad-tuttavad-kohtunik-mihkel-raud-on-staarisaate-finalisti-jaagup-tuisku-kritiseerinud-varemgi?id=81657861