BLOGI JA FOTOD | "Eesti otsib superstaari" teine finaalsaade jäi viimaseks Rauno Gutmanile

 (100)

„Eesti otsib superstaari“ saates oli täna alles jäänud üheksa finalisti. Kuna esimesest finaalsaatest langes välja Hele-Mai Mängel, jäid võistlustulle neli poissi ja viis tüdrukut – Rauno Gutman, Anette Maria Rennit, Merilin Mälk, Sissi Nylia Benita, Helis Järvepere-Luik, Jennifer Marisse Cohen, Uudo Sepp, Jaagup Tuisk ja Carlos Ukareda. "Eesti otsib superstaari" teine finaalsaade jäi viimaseks Rauno Gutmanile.

Tänases saates kõlasid järgnevad lood:
Jaagup Tuisk
— The Beatles / Paul McCartney „Blackbird“
Helis Järevepere-Luik — Queen „Don’t stop me now“
Jennifer Marisse Cohen — Elvis Presley „Can’t Help Falling In Love“
Sissi Nylia Benita – Eurythmics „Sweet Dreams“
Carlos Ukareda — Take That „Back For Good“
Uudo Sepp — Ruja „Nii vaikseks kõik on jäänud“
Anette Maria Rennit — Scorpions „Still Loving You“
Merilin Mälk — Kiss „I Was Made For Loving You“
Rauno Gutman – Ronan Keating „When You Say Nothing At All“

EOS 2018 2. finaalsaade
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ohukolmnurgast pääseb Jennifer! "Eesti otsib superstaari" teine finaalsaade jääb viimaseks Rauno Gutmanile
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Sissi Nylia Benita laulis täna end kohtunike südametesse. Ning Sissi jätkab ka saates! Ohukolmnurka astub Anette Maria Rennit.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Uudo Sepp jätkab saates!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Jennifer Marisse Cohen peab tulema saatejuhi kõrvale oma saatust ootama.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Carlos Ukareda jätkab saates!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Merilin Mälk jätkab saates!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Jaagup ja Helis jätkavad!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Rauno peab astuma ohukolmnurka. Tema poolt ei hääletatud piisavalt, et ta saaks kindlalt edasi.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Publiku lugejate hinnangul on kolm ohutsoonis olevat lauljat täna Jaagup Tuisk, Rauno Gutman ja Merilin Mälk. Kas meie lugejad ennustavad õigesti? Selgub juba mõne minuti pärast!
Jaane Tomps: Osolin nõustub Sissi osas ning lahkujaks peab ta Raunot või Jaagupit.
Jaane Tomps: Koidule ka meeldis Sissi väga ning koju saadaks ta Rauno.
Jaane Tomps: Inese lemmik oli ka Sissi ja koju saadaks ta Jaagupi.
Jaane Tomps: Mihkel Raua lemmik oli Sissi ja koju saadaks ta Rauno.
Jaane Tomps: https://twitter.com/ilmpss/status/985594037016113152
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Avasime saate alguses ka küsitluse, kes teie arust täna välja kukub. Kell 21.49 on tulemused sellised:
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Nüüd on kõik tänased laulud kuulatud! Rauno Gutman 900 73 01 Jaagup Tuisk 900 73 02 Merilin Mälk 900 73 03 Jennifer Marisse Cohen 900 73 04 Uudo Sepp 900 73 05 Anette Maria Rennit 900 73 06 Helis Järevepere-Luik 900 73 07 Sissi Nylia Benita 900 73 08 Carlos Ukareda 900 73 09
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Olav Osolin: "Ma olen istunud umbes tuhandes žüriis, aga ma pole kunagi näinud, et keegi nii kaasa elaks laulule. Hea uudis on see, et Barlow on Elizabethi lemmiklaulja. Meil on retrosaade, et äkki saad vanemate inimeste seast hääli juurde, noored juba niikuinii helistavad."
Jaane Tomps: "Mina arvan, et sa oled ilmselt parima gruuviga laulja meil siin saates," ütleb Ines. "Sa tegid seda tuntud lugu natukene omamoodi. Ma olen veidi veel eelmises etteastes kinni, aga see pole oluline, sa olid tubli."
Jaane Tomps: Koit: "See lugu oli kunagi mu lemmik. Mulle tundus, et see lugu ei sobinud sulle nii hästi kui mõni teine eelnevatel nädalatel. Ma ei olnud sel korral päris müüdud, aga loodan, et televaatajad hääletavad su poolt."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mihkel Raud: "Täitsa keeruline on rääkida. Me just nägime Sissit ja nüüd ma pean sulle mingit tagasisidet andma. See oleks nagu oleks just Jeesust näinud tänaval ja siis pead Viilma jutlust kuulama. Kuidas sa ütled, et süngelt panid, aga Jeesus pani süngemalt! Aga väga hästi oli!"
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ja ongi aeg viimaseks looks. Lavale astub Carlos Ukareda. Esitusele tuleb Take That'i lugu „Back For Good“
Jaane Tomps: "Ma nautisin igat hetke. Mulle meeldis, et sa ei läinud liiga madalaks nagu eelmisel nädalal," jagus ka Koidul ainult positiivset tagasisidet.
Jaane Tomps: "Mul olid külmavärinad. Mida lugu edasi läks, seda ägedamaks läks," kiidab Ines. "See oli mega, tõesti! Issand jumal - super Sissi! Mul on praegu ka külmavärinad, ma ei saa!"
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mihkel Raud: "Sissi, esimest korda sel hooajal nägin ma võitjat. See oli mega, see oli täiesti pöörane. See oli tõesti super. Uskumatu! Ma olen sõnatu! Mulle meeldis kõik, absoluutselt kõik! Mitte midagi polnud valesti, kõik oli täpselt nii, nagu peab olema. Super!"
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Olav Osolin: "Oli see vast pauk! Mulle meeldis hullupööra! Mulle meeldis, kuidas sa välja nägid ja kuidas sa laulsid. Kõik see kokku oli uhke, kuidas sa liikusid ja kaasa elasid. Ja kuidas sa esitasid võimsalt koos bändiga. See oli minu suur lemmik."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Kaks lauljat on veel laulmata! Sissi Nylia Benita laulab Eurythmicsi loo „Sweet Dreams“
Jaane Tomps: "Kiidan su valikut, et sa võtsid tegelikult väga keerulise Queeni loo," lausub Ines. "Sa ise ennast võib-olla laval kõige mugavamalt ei tundnud, aga ma naudin alati su esinemisi kõikidel nädalatel ja nii ka täna."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mihkel Raud: "Vahepeal oli kohati must, aga muidu väga hea."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Olav Osolin: "See oli väga huvitav lauluvalik. Aga sina valisid sellise loo, mis on nende loomingu keskel. See oli hästi keeruline lugu. Vahepeal jäi mulje, et kui Mercury laulis mängleva kergusega, siis sina pidid vaatama, et kõik pihta saaksid, ja said ka!"
Jaane Tomps: "Saime lõpuks saate käima," hõiskab Koit. "Tore on vaadata, kui inimene laulab. Kõik noodid on pihtas. Ma kunagi ei muretse su pärast, sa oled väga kindel laulja."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Nüüd hakkab laulma Helis Järvepere-Luik. Helis laulab Queeni loo "Don't stop me now".
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mihkel Raud: "Vaata, Anette Maria, ma võin välja näha, nagu okkaline ja nurgeline vend, aga tegelikult olen ma tossike. Minus puudub viha, ma ei vihka asju, aga ma vihkan Scorpionsi. Aga see on minu probleem. Sinu probleem on see, et nüüd ma pean minema koju ja seda laulu uuesti sinu esituses kuulama, sest see oli suurepärane."
Jaane Tomps: "Mina unustasin üldse ära, et see on Scoprionsi lugu. Ma vaatasin, kuidas sina laulad ja see oli väga hea," lisas Koit.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Olav Osolin: "Piinlik tunnistada, aga see oli esimest korda elus, kui mulle see lugu meeldis. Selles loos ei olnud täna seda, mis mulle selles muidu ei meeldi. Selles polnud seda magusust ja võltspompöössust. Sa olid ehe ja laulsid seda siiralt. Tore!"
Jaane Tomps: Ines naerab, et "Still Loving You" on tema meelest äärmiselt halb lugu: "Põhimõtteliselt oli tegelikult hea, aga asi on maitses ja siin on mul isiklik konflik mängus."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Nüüd on laval Anette Maria Rennit, ta laulab Scorpionsi pala „Still Loving You“
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Olav Osolin: "Nonii, Uudo, kavalpea! Oled jälle valinud loo, millega ei saa alt minna, sest see Ruja lugu on läbi nende bändi karjääri olnud selline, et ükskõik kuidas nad ei kakelnud, seda lugu lauldi alati. Sa jääd sama siiraks ja vahvaks selliks. Kui sa valid sama hästi lugusid edasi, siis on hästi."
Jaane Tomps: Koit Toome sõnul on tegemist ühe kõige rohkem üleekspluateeritud looga Eestis, kuid Uudo etteaste üllatas teda: "Selles oli minu jaoks mingi värskus."
Jaane Tomps: "Minu arust oli täna väga hästi," ütles Ines, et eelisel nädalal kuuldud Michael Jackson ei istunud talle üldse. "Kõik need õrnad noodid - selles esituses oli dünaamikat ja erinevaid värve. Mull väga meeldis."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mihkel Raud: "Nonii, Uudo! Sinu lauluvalik on ühest küljest hästi turvaline. Eestikeelne laul, kõik teavad seda, see on kõigil justkui luuüdis. Teisest küljest ohtlik, seda on miljon korda lauldud. Ja selleks, et seda ägedalt teha, peab "eiteamida" tegema. Ja see jäi minul täna olemata. Aga pööra tähelepanu, et sa tegelikult saad aru, mis inimestele sinu juures meeldivad. Ja sa kasutad neid asju justkui ära. Me teame, et sa oled siiras. Ja siis sa oled jõuliselt kohe hästi siiras. Ja me teame, et sa oled hea inimene, siis sa üritad kuidagi ekstra hea inimene olema. Ole nagu sa oled ja kõik on hästi. Järgmine kord paremini, aga täna oli ka okei."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Nii kui Uudo laulma hakkas, tuli ka pressituppa absoluutne vaikus. "Ta silmad on ebareaalsed," hõikas üks pealtvaataja.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ja kohe-kohe astub lavale Uudo Sepp, kes laulab Ruja loo „Nii vaikseks kõik on jäänud“
Jaane Tomps: Koit: "Paar sellist kohta oli seal loo keskel, kus tehniliselt jäi veidi madalaks. Üldmulje oli aga väga armas ja sümpaatne - mulle väga meeldis. "
Jaane Tomps: "Olen Mihkliga nõus, et täna olid sa kuidagi tagasi," lausus Ines. "A capella on ükskõik kellele väga raske laulda. Väga hea, et sa tunnetad tänaseks päevaks oma tugevaid külgi, hoiad neist kinni ja kasutad neid ära."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mihkel Raud: "Mul on hea meel, et sa oled tagasi oma eksirännakutelt. Tundub, et lihtne ja minimalistlik ja rahulik Jennifer on mulle sümpaatsem. Mulle meeldis, kuidas sa alustasid ja mulle meeldis, et sa lasid bändil pöörasused teha. Väikes jazzi pistis sisse ja see oli väga tore. Ma jäin rahule täna, aitäh sulle!"
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Olav Osolin: "Kui sa laulma hakkasid, mõtlesin, et kumb tuleb... Tuli hoopiski omapärane versioon, mis oli väga armas. Kui nüüd vaadata su outfiti, siis nagu oleksid pannud koristustarbed kõrvale ja laulnud omaks heaks meeleks."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Nüüd on laval Jennifer Marisse Cohen Elvis Presley looga „Can’t Help Falling In Love“
Jaane Tomps: "Kuidagi see 80ndate look sobib sulle nii hästi. Sul on selline lõikav hääl ja see muusika seda natukene eeldabki. Su hääl tuli kuidagi sellest tugevast rokisaundist väga hästi läbi," lisas Ines.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mihkel Raud: "Sul on ka kolmas vaal, selle nimi on Koit Toome. Kõik, mida sa teed, seda ta mõõdutundetult kiidab. See ongi kolmas vaal. Ma pean sind ka lauluvaliku eest kiitma. Ma ei osanud arvata, et sa Kissi tuled laulma. Sinus on publilaulja kvaliteet, see pole halb. Aga ma arvan, et see oli üks särtsakamaid esitusi meie saates. Neljandat vaala minust tõenäoliselt ei saa."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Olav Osolin: "Mul on tunne, et sinu edu siin saates püsib kahel vaalal. Üks on sinu valjud ja pikad noodid ja teine on väga hästi valitud lood. Kui sa ka tulevikus valid oma lood hästi, siis sa võid siin saates jõuda üsna kaugele. Ma usun, et sa võid siin saates kaugele jõuda, kui sa nende punktide juurde jääd."
Jaane Tomps: "Väga äge lauluvalik. Ma ei tea, kas sa ise tulid selle mõtte peale, aga täitsa pöörane," kiitis Koit. "Sa nägid laval välja nagu tõeline artist. See viimane kõrge noot oli nii hea!"
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Nüüd läheb lavale Merilin "väike nöpsik" Mälk, kes esitab Kissi pala „I Was Made For Loving You“
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mihkel Raud: "Mul on umbes sinuvanune tütar, ta saab varsti viieseks, ja talle meeldivad multifilmid. See laul oli multifilmis "Boss baby", mis talle väga meeldib ja nüüd on näha, kust see lauluvalik tuli. Sa andsid keerulisemad kohad kitarril esitada ja Dagmar ja Kaire laulsid selle loo sinu eest ära. Aga ma siin mõni päev vaatasin, et mul on püksid lühikeseks jäänud ja pean nad ära viskama, aga nagu näha, siis võib ka vanade pükstega lavale tulla."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Olav Osolin: "Sul õnnestus valida selline laul, mida ma olen laulnud. Aga see oli ka ainus kord, kus ma pidin teleris laulma, see oli näosaates. Tuleb tunnistada, et sa laulsid paremini kui mina. Minu esitus oli väga lineaarne, sinul oli variatsioone, mis olid põnevad ja huvitavad. Muidu oli hästi sümpaatne. Aga biitlitel bäkki polnud, sina said bäki appi, see aitas sind üksjagu. Tubli esitus!"
Jaane Tomps: Koidu sõnul on see laulmiseks üpris rakse lugu: "Oleks olnud oht, et kas läheb mustaks või ebakindlaks, aga sul tuli lõpuni väga hästi välja."
Jaane Tomps: "Äge loo valik. Biitlid on ikkagi imelisi lugusid kirjutanud," rõõmustas Ines ja lisas, et boonuspunkte andsid tema esitusele ka Kaire Vilgatsi ja Dagmar Oja kaasamine. "Sinu puhul tahakasin ma näha, et sa lihtsalt mõtled enda poolt esitatud tekstile ja panustad rohkem sisuliselt."
Jaane Tomps: Saate 3. hooajal laulis Marten Kuningas sama pala koos Vaiko Eplikuga.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Seda lugu on laulnud ka üks ammune Superstaarisaate finalist Norman Salumäe. https://www.youtube.com/watch?v=31AaVYz2DHA
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Nüüd astub lavale Jaagub Tuisk, kes laulab legendaarse briti bändi The Beatles loo "Blackbird".
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Olav Osolin: "Raunoga oli see tore lugu, et Rauno üritas otsida endale vägisi loo, mis poleks poistebändi lugu... Ja kui ma ütlesin, et see on Boyzone'i lugu, siis ta nägu vajus ära. Aga see näitab, et sa valid samasorti lugusid ja nii kaua kuni need sobivad ja publikule sobivad, on okei. Aga see oli sümpaatselt esitatud, sedasorti muusika sulle istub."
Jaane Tomps: "Mulle tundub, et oled natukene mugavustsoonis," nentis Ines, et tahaks Raunost "midagi ekstrat" välja tirida. "Sa oled sellises mingis omases kindlas rütmis. Äkki, kui sa jääd meile, siis järgmisel nädalal tahaks üllatust näha."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mihkel Raud: "Mõtlesin, et kui ma tulen siia retrosaatesse, siis kõlavad Artur Rinne lood... Aga siis kuulen ma 10 aastat vana lugu! Aga eks me oleme ka erinevatest põlvkondadest. Ei olnud viga. Aga sa hakkad nagu väsimise märke ilmutama. Olid kuidagi kössis. See saade on pikk ja kui sul hästi läheb, siis püsid veel võib-olla kaks nädalat... Vaata, et sa ära ei väsi!"
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ning esimesena astub lavale Rauno Gutman, kes laulab Ronan Keatingi loo „When You Say Nothing At All“
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Saates on täna neljas kohtunik, kelleks on Olav Osolin!
Jaane Tomps: "Tegelikult on nii, et meist kõigist saab ühel päeval retro - ka sinust Taukar," märgib Koit Toome.
Jaane Tomps: Ines ootab tänasest retrovoorust sellist muusikat, mis talle endale väga meeldib: "Loodan, et tuleb meeleolukas õhtu hea muusika saatel."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Tänase saate teema on "retro", mis tähendab, et kõik osalejad pidid valima loo, mis kvalifitseerub just selle termini alla. Eelmisel nädalal saatest lahkunud Hele-Mai ütles, et kui ta täna oleks saanud laval olla, laulnuks ta miskit ABBA repertuaarist!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Blogist paar rida ülalpool on ka küsitlus, kus tahame teada, kes täna teie arust saatest välja langeb!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: https://publik.delfi.ee/news/superstaar/publiku-video-eesti-otsib-superstaari-esimene-valjalangeja-hele-mai-mangel-see-on-uskumatu-voimalus-mis-meile-anti?id=81702723
Marianne Ubaleht, Toimetaja: https://publik.delfi.ee/news/superstaar/publiku-video-staarisaate-kohtunik-ines-hele-mai-valjalangemisest-mul-suda-vaga-valutab?id=81702755
Marianne Ubaleht, Toimetaja: https://twitter.com/tv3eesti/status/985532294529212416
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Tere õhtust kõigile! Superstaarisaate teine finaalsaade on juba veerand tunni pärast eetris. Tänases saates on midagi teistmoodi kui eelmises. Nimelt peab tänane väljalangeja esitama oma laulu saate lõpul uuesti. Kuidas see välja tuleb, näeme juba umbes kell 22.15. Seniks aga pöidlad pihku oma lemmikute poolt ja muljetage kaasa Twitteri vahendusel, kasutades teemaviidet #superstaar2018.
Jaane Tomps: Hääletusnumbrid, mis avanevad õhtuse saate ajal (Kõnehind 0.96 eurot): Rauno Gutman 900 73 01 Jaagup Tuisk 900 73 02 Merilin Mälk 900 73 03 Jennifer Marisse Cohen 900 73 04 Uudo Sepp 900 73 05 Anette Maria Rennit 900 73 06 Helis Järevepere-Luik 900 73 07 Sissi Nylia Benita 900 73 08 Carlos Ukareda 900 73 09
Jaane Tomps: https://publik.delfi.ee/news/superstaar/video-stilist-karolin-kuusik-vastab-kuidas-kaib-staarisaate-osalejate-ettevalmistus-igaks-saateks?id=81714953
Jaane Tomps: Meenuta esimest finaalsaadet: https://publik.delfi.ee/news/superstaar/blogi-eesti-otsib-superstaari-esimene-finaalsaade-jai-viimaseks-hele-mai-mangelile?id=81700963