BLOGI ja -FOTOD | "Eesti otsib superstaari" viiendast finaalsaatest pudenes Carlos Ukareda

 (107)

Eesti otsib superstaari“ saatesse jäi alles vaid viis finalisti - viiendas finaalsaates koos bigbandiga esitatud lugude järel pudenes konkurentsist Carlos Ukareda. Kõige napimalt pääses väljahääletamisest Jaagup Tuisk.

Carlos hääletati televaatajate poolt saatest välja, kuigi kahe kohtuniku arvates kõlas Stevie Wonderi lugu "Superstition" tema esituses kenast.

"17-aastase poisina teles sellise bigbändiga mängida, küll teil on ikka vedanud. Kõik oli väga veenev," hindas teda Koit Toome.

"Ma olin natuke hirmul, sest lugu on vägev ja Stevie Wonder laulab seda lugu väga hästi. Olid kohal, hea energia, tuju on õige," lisas Ines.

Seevastu ei halastanud talle oma hinnangus Mihkel Raud: "Täna on esimene saade, kus asjad on proportsioonis. Lood on pikemad kui meie katkematu mula. Äsjakuuldut kommenteerides pean ütlema, et ei pidanud sinus pettuma, saksofonist Raivo. Kui vinguda, siis ainult selle noormehe üle kelle te laulma kutsusite. Tore avapauk saatele."


Kasuta Twitteris teemaviidet #superstaar2018, parimad säutsud jõuavad otseblogisse!

EOS 2018 5.finaalsaade
Saates jätkab laulmist Jaagup Tuisk.
Carlos Ukareda ei saanud televaatajatelt piisavalt hääli ning peab minema ohukolmnurka. Merilin Mälk jätkab saates. 
Carlos Ukareda jaoks jäi see saade viimaseks.
Sissi Nylia Benita jätkab saates.
Uudo Sepp meeldis televaatajatele ja pääses järgmisesse vooru.
Jaagup Tuisk peab minema ohukolmnurka.
Helis Järvepere-Luik sai piisavalt hääli ning jätkab saates
Koidule ei meeldinud täna Merilin. Selle saate lemmik oli tema jaoks Uudo Sepp.
Inesele meeldis väga Helis, saatest peaks Inese arvates lahkuma aga Jaagup.
Mihkel Raua lemmik oli Sissi ning õlgu pani kehitama kõige rohkem Helis.
HÄÄLETUS ON LÕPPENUD!
Peagi selgub, kellele jääb tänane saade viimaseks. Stuudios kasvab pinge iga sekundiga. 
Publiku vaatajad arvavad, et tänasest saatest peaks lahkuma Helis Järvepere-Luik.
HÄÄLETAMINE ON ALANUD!Carlos Ukareda 900 73 01Helis Järvepere-Luik 900 73 02Jaagup Tuisk 900 73 03Merilin Mälk 900 73 04Uudo Sepp 900 73 05Sissi Nylia Benita 900 73 06 Kõne hind on 0.96 €
Ines: "Minule tänane esinemine toimis. Kui ma mõtlen, et kes teist on Eesti muusikamaastikul puudu, siis mõtlen, et sinusugust tüdrukut meil ei ole. See on äge ja väga oluline."
Mihkel Raud: "Mul on sinuga seoses alati kõrged ootused. Pean tunnistama, et täna veidi pettusin. Tundus, et täna sa natuke mõtlesid esinemisega üle. Midagi kuskil jäi vaatamata näilisele vabadusele kinni. Ma ei tundnud seda esitust. Ma väga ootan ühe eestikeelse laulu."
Koit Toome: "Ma laulsin sinuga jälle kaasa, nagu igal nädal. Äge! See oli fun ja tore, sul endal oli tore laval olla. Siin võiks ju natuke norida, et mingi koht jäi madalaks, aga seda juhtub kõikidel lauljatel."
Viimasena astub lavale Sissi Nylia Benita looga „Blame It on a Boogie“, mille originaalesitajaks olid The Jackson 5.
Mihkel Raud: "Ma saan ju aru, miks inimestele see number meeldis. See oli nagu india filmid. Saad kohe aru, kes on positiivne tegelane ja kes negatiivne. Kas see mind just köidab. Sa natuke surud üle seda, kes sa tegelikult oled."
Koit Toome: "Sa võtsid sellise loo, et Uudo Sepp ja "Kikilips" on täiesti võitmatu olukord. Terve saal läks käima ja Mihkel oli ainuke külm nagu kala. Olen kuulnud, et sind võrreldakse isegi noore Ivo Linnaga. Kaval loovalik."
Ines: "Uudo lasi ikka lõpunoodiga noodi välja endast, äge! Meie gruuvisime sinuga kaasa, ehk vokaalselt polnud kõige parem sooritus. Sa jutustasid lugu, siin oli kulgemine ja areng. Igav ei hakanud kordagi."
Uudo Sepp on tänase saate viies laulja, esitades Rock Hotelli loo „Kikilips“.
Koit Toome: "Ma üritan alati nii aus olla kui suudan. Pean kurvastusega ütlema, et täna ma ei tundnud seda. Tundub, et see lugu ei olnud hea valik. Sa ei tundnud end omas elemendis, see polnud veenev täna."
Ines: "Ei osanud oodata, mis versioon tuleb. Sa ei tundnud end päris omas mahlas. Täna nägin sinus isegi võbelust, ma pole päris müüdud. Laulu poole pealt oli kena. Ette heita midagi ei saa, aga erilist emotsiooni täna kätte ei saanud."
Mihkel Raud: "Ma ei saa öelda, et sa oled halb  laulja. Ma tean, et sul on hästi palju fänne ja arvan, et võid jõuda ka kahe viimase hulka."
Kolmandana astub täna võistlustulle Merilin Mälk, kes esitab Gunnar Grapsi hiti "Valgus".
https://twitter.com/NLaadoga/status/993185658243076097
Ines: "Kuidagi seda esitust jälgides tekkis mõte, et ägedast loost oli popiversioon. Oleksin tahtnud mõnusat ujumist. Seda mahla ei olnud selles asjas ümber. Sina oled finalistidest siis showmees. See on sinu tugevus, hoia seda tagataskus. Muusikalises mõttes saab tulevikus paremaid esitusi teha."
Mihkel Raud: "Kui ma kollase kaardi voorus ütlesin, et juuksed tuleb korda teha, siis ma ei mõelnud just seda. Täna ma näen, et püksi pikkus on täiesti okei. Tänan sind selle eest, et mul on üks argument juures."
Koit Toome: "See on ikka tõsise minekuga lugu. Ma mõtlesin, et kuna algus on väga madal, siis kuidas sa madalad noodid kätte saad. Selle loo puhul jäi mul puudu elukogemusest. Ei olegi vaja keksida ja silda visata. Minu puhul hakkas võimlemine veidi segama."
Jaagup Tuisk esitab loo „Proud Mary“ Creedence Clearwater Revival esituses.
Mihkel Raud: "Algus oli häving, edasi läks paremaks. See ongi minu jaoks probleem. Seda laulu on võimalik laulda väga erineval moel. Näiteks kurvalt. Aga sina laulsid seda laulu nii nagu seda ikka lauldakse."
Koit Toome: "See on väga raske lugu. Väga oluline on, et laulja tuleb esimest noodist sisse julgelt ja eneskindlalt. Olen seda lugu ise ka laulnud ja seda lugu on raske kontrollida. Üks sinu šnitt oli nii maitsekas, puhas ja täpne."
Ines: "Loo algus oli natukene ebakindel, aga mida lugu edasi läks, seda kindlamalt sa seda ennast tundsid. Sa oled väga andekas tüdruk. Elan sulle metsikule kaasa."
Teisena läheb lavale Helis Järvepere-Luik, kes lauab Frank Sinatra megahitti „New York, New York“.
Koit Toome: "Carlos, sulle sobib see stiil. Said oma hea muusikamaitse jälle välja lasta. 17-aastase poisina teles sellise bigbändiga mängida, küll teil on ikka vedanud. Kõik oli väga veenev."
Ines: "On vist hea tunne, kui su selja taga on selline power. Ma olin natuke hirmul, sest lugu on vägev ja Stevie Wonder laulab seda lugu väga hästi. Olid kohal, hea energia, tuju on õige."
Mihkel Raud: "Täna on esimene saade, kus asjad on proportsioonis. Lugud on pikemad, kui meie katkematu mula. Äsjakuuldut kommenteerides pean ütlema, et ei pidanud sinus pettuma, saksofonist Raivo. Kui vinguda, siis ainult selle noormehe üle kelle te laulma kutsusite. Tore avapauk saatele."
Carlos Ukareda esitab täna Stevie Wonderi poolt tuntuks lauldud laulu "Superstition".
Mihkel sõnab, et mida suurem on ansambel, seda suurem on lärm. Ootab põnevusega tänast vooru.
Koit on tänast vooru kaua oodanud. "Ma ootan põnevusega seda saadet!"
Inesel on lauljate suhtes tekkinud rahutunne sees.
Täna saadab noori Estonian Dream Big Band, dirigendiks Siim Aimla.
https://twitter.com/PublikEE/status/993167052008558592
Eile said fännid superstaarisaate finalistidega kohtuda. Küsida nendelt autogramme ja pilti! https://publik.delfi.ee/news/superstaar/hiigelgalerii-ja-video-staarisaate-emotsionaalne-fannipaev-noored-kohtusid-oma-iidolitega?id=82000829