Briti popsensatsioon John Newman esineb Õllesummer Festivalil


Õllesummer Festivali reedese, 8. juuli peoõhtu kütab kuumaks Briti laulja ja muusik John Newman, kes astub Eesti publiku ette esmakordselt.

25-aastane popstaar on ainulaadne multitalent. Ta suudab laule kirjutada, arranžeerida, laulda, produtseerida ja oma lugude videotiimi juhendada. Samuti lava kujundada ja enda ning bändi esinemisriideid disainida.

Kuulsust on Newman kahtlemata kõige enam kogunud globaalse hitiga “Love Me Again”, mis lennutas ta 2013. aastal briti edetabelite tippu. Tema hiigelsuurt fännibaasi (ligi 400 000 000 “Love Me Again” vaatamist YouTube’is, üle kahe miljoni igakuise kuulaja Spotify's) suurendavad kindlasti koostööd selliste nimedega nagu Calvin Harris ja Ellie Goulding. Mõned aastad tagasi ka Õllesummer Festivalil esinenud Calviniga ollakse muide ka head sõbrad.

Newmani viimane plaat “Revolve” mõjub ajatuna, tänapäeva klassikuna. See on lindistatud LA-s, Londonis ja Miamis lugude kaupa – trikk, mille John õppis Calvinilt. “Revolve” on julge, lihtne ja võimas, inspireeritud kõrgmoest ja Los Angelese kuumusest. Selles on südamevalu ja uue armastuse saundi, vabadust, erutust ja hingelisust.

Tundelisest Põhja-Yorkshire’i linnakeses üles kasvanud poisist sai ülikiiresti LA-s salvestav staar, kes kasutab sama stuudiot, mida Michael Jacksongi. Newman ütleb enda kohta: “Ma ei ole ainult laulja, vaid ka laulukirjutaja.” Lisaks lubab ta üliägedat lava-show’d. “Näete, kui väga ma muusikat ja esinemist armastan.”

Õllesummer Festivali peakorraldaja Marje Hansar rõõmustab, et festivali peaesinejate valik on heas tasakaalus end juba tõestanud ja uute ning värskete artistide vahel: “Toome alati mõne legendaarse bändi, nagu Pet Shop Boys, Moby või The Prodigy sel aastal. Samuti otsime igale festivalile n-ö värsket verd, nagu Bastille ja sel aastal esinev John Newman.”

Briti popstaari kohta sõnab Hansar: “John Newman on tõeline popmuusika imelaps, kes annab kindlasti esmaklassilise live-kontserdi.”

Lisaks avapäeva peaesinejale The Prodigy ja teistele välisartistidele astub lavale üle 100 Eesti artisti kümnel laval.

23. korda toimuv Õllesummer Festival leiab aset 6.–9. juulini Tallinna Lauluväljakul ning päevapileti hind eelmüügist on 15 eurot ning passi hind 35 eurot. Õllesummer Festivali piletid on saadaval Piletilevis.