"Eesti Laulu" Sarah: mul ei oleks lihtne Eestis lauljana leiba teenida

 (6)
Sarah
SarahFoto: Martin Dremljuga

1990ndate lõpus ühisnimetaja Code One nime all koos Koit Toomega Eesti tantsulavasid vallutanud Sarah ehk Sirli Hiius (38) esineb tänavusel "Eesti laulul" esimese omakirjutatud ballaadiga "Taevas valgeks läeb".

Kui pärast Code One’i on popduo meespool Koit Toome teinud edukat soolokarjääri, siis Sarah on suurema publiku ette ilmunud vaid hetkesähvatustena 2000. ja 2005. aasta eurolaulukonkursil ja 2010. aasta Õllesummeril, Koidu 15 aasta lavajuubeli kontserdil, kirjutab Õhtuleht.  

Enda sõnul kogu aeg muusikaga tegelenud ja palju arenenud - lauljatar on oma häält toonuses hoidnud umbes aasta jagu aega Soome ja Rootsi laevadel Skandinaavia publikule esinedes. "Seda soovitaks tegelikult kõigile lauljatele, kuna Eestis on vähe võimalusi häälematerjali praktiseerida, kui sa just väga produktiivne ei ole," kiidab Sarah laevatööd.

Siiamaani vahel Koidu kontsertidel külalisesinejana üles astuv lauljatar praegu enda sõnul päriselt siiski muusikaareenile naasta ei plaani: "Ma ei kujuta ette, et mul oleks lauljana Eestis väga lihtne leiba teenida. Seda teeksin hobikorras."

Loe refereeritud artiklit Õhtulehest.