Ehitustööd kestavad: Ihukaitsjad saavad Kersti Kaljulaidi elumajja oma konku?

 (61)
Kersti Kaljulaid
Kersti KaljulaidFoto: Tiit Blaat

President Kersti Kaljulaid, kes otsustas Kadrioru lossi kolimise asemel jääda elama oma Nõmme majja, pole siiani kõrge aia taha peidetud, tema maja ümber ega läheduses ei paista olevat ka mingeid lisaehitisi ihukaitsjate tarvis – ihukaitsjad saavad oma konku presidendi elumajja!

Kaljulaid astus ametisse 10. oktoobril, kuid tänaseni pole tema Nõmme maja maalapile ega maja ette ühtegi lisaehitist kerkinud, maja ees seisab vaid pooltühi prügikonteiner, mis on sinna tellitud ehitusprügi väljaviimiseks. Kroonika hinnangul viitavad kõik märgid sellele, et ümberehitused toimuvadki just majasiseselt, et näiteks soklikorrusel majutada ihukaitsjaid.

"Presidendi pere ihukaitsjatele on tagatud ruumid ja töötamiseks vajalikud tingimused. Osaliselt veel ruumide ehitus käib," sõnas Politsei- ja Piirivalveameti pressiesindaja Helen Uldrich, kelle kommentaarist võib välja lugeda, et ihukaitsjad saavad tõepoolest oma konku keldrisse. Ruumide täpset asukohta PPA avaldada ei taha, sest "see on osa turvalisusest ja politsei taktikast".

Refereeritud Kroonikast.