FOTOD ja VIDEOD: Lauljatar Jamala viis Eurovisioni võidu Ukrainasse: olin kindel, et kui laulad tõest, siis see puudutab inimesi. Mul oli õigus!

 (683)
Loe Sõnajalgade, Imre Sooääre ja Robin Juhkental hinnanguid!
Eurovision 2016 võitja Jamala
Eurovision 2016 võitja JamalaFoto: Andres Putting

Täna peeti Stockholmis maha ülipõnev Eurovisioni finaalvõistlus, kus uuendatud hääletussüsteemi tulemusel hoiti pinget päris lõpuni välja, jagades esmalt laiali profižürii punktid ja alles seejärel televaatajate hääletusega kogutud tulemused. Ülipingelise rebimise tulemusel tunnistati lõpuks võitjaks Ukraina, teisele kohale jäi Austraalia ning kolmandaks Venemaa. Kohtumiseni Eurovision 2017 konkursil suure tõenäosusega Kiievis!


Võidulooks osutunud "1944" on lugu sõjast ja kannatustest. Veel enne konkurssi püüdis end puudutatuna tundev Venemaa Ukraina liigse politiseerituse ettekäändel võistluselt eemaldada, kuid lugu lasti siiski läbi. "Olin kindel, et kui laulad ja räägid tõde, siis see puudutab inimesi. Mul oli õigus," sõnas lauljatar pressikonverentsil. "Tahan, et mu lugu oleks sama võimas nagu "Schindleri nimekirja" heliriba," lisas ta.

Pressikonverentsi saad vaadata siit:

Lõplik paremusjärjestus sai finaalis selline: Ukraina, Austraalia, Venemaa, Bulgaaria, Rootsi, Prantsusmaa, Armeenia, Poola, Leedu, Belgia, Holland, Malta, Austria, Iisrael, Läti, Itaalia, Aserbaidžaan, Serbia, Ungari, Georgia, Küpros, Hispaania, Horvaatia, Ühendkuningriigid, Tšehhi, Saksamaa.

Vaata Jamala võiduesitust:

Seotud lood:

Vaata pilte Ukraina reaktsioonist võidule:

Publik elas oma blogis Eurovisionile taaskord kaasa nii pildis sõnas. Lisaks Publiku kohapealsele tiimile rääkisid kaasa kõik Publiku toimetajad ning lisaks veel väga eriilmeline seltskond tuntud Eesti inimesi: legendaarne perebänd Sõnajalg, samuti ütlevad sõna sekka 2010. aastal Oslo Eurovisionil kollektiivi Malcolm Lincoln lauljana Eestit esindanud Robin Juhkental ning samuti Eesti heliloojate liidu liige ja diplomeeritud helilooja, mitmeid Eurolaule kirjutanud Imre Sooäär.