Fotokonkurss "Laulu- ja tantsupeo retropildid"

 (5)
Fotokonkurss "Laulu- ja tantsupeo retropildid"
Foto: DELFI

Näitamaks noortele, et vanasti oli taevas sinisem ja maa rohelisem, kuulutab Delfi välja pildikonkursi, kuhu ootame vanu fotosid eelmistest laulu- ja tantsupidudest. Sorteeriga oma arhiive, albumeid ja salalaekaid. Kindlasti leiate sealt pilte, mida rahvaga jagada ja mis iseloomustavad kõige paremini eestlaste unustamatut traditsiooni.

Konkurss kestab 15. aprill - 15. juuni. Parimad võidavad fotode trükkimise kvaliteetsele lõuendile. Delfi Pildi kasutajaks saad registreerida siit ja oma pildi konkursile lisada siit.

Konkursi tingimused

1. Fotokonkurss "Laulu- ja tantsupeo retropildid"
1.1. Konkurss kestab 15. aprill - 15. juuni 2009.
2. Tingimused esitatavatele töödele
2.1. Konkursile ootame vanu fotosid eelmistest laulu- ja tantsupidudest.
2.2. Iga osaleja saab konkursile esitada kolm pilti.
2.3. Pildile võib anda vaba pealkirja ja kirjelduse.
2.4. Tööde vastavuse üle konkursi tingimustele otsustab konkursi koordinaator.
2.5. Pildi töötlemisel on lubatud:
    - valgustasakaalu korrigeerimine
    - crop, sealhulgas ka crop, mis korrigeerib sirgjooni
    - tolmuplokkide eemaldamine kloonimise teel
    - punaste silmade eemaldamine
    - blur, mis katab kogu pilti
    - unsharp mask, mis katab kogu pilti
2.6. Muul moel digitaalselt töödeldud pildid eemaldatakse konkursilt.
3. Konkursil osalemine
3.1. Konkursil osalemiseks tuleb registreeruda Delfi Pildi kasutajaks.
3.2. Konkursil osalemiseks ei pea avaldama oma päris nime, Delfi Pildis saab endale valida pseudonüümi. Võitjatega võetakse ühendust e-posti teel. Kasutaja e-posti aadress ei kuulu avaldamisele kolmandatele osapooltele.
3.3. Korraldajatel on õigus konkursilt eemaldada fotosid, mis on igas vanuses vaatajaskonnale sobimatud, kedagi laimavad ja/või solvavad või mis ei kvalifitseeru antud konkursi võistlustööna.
3.4. Fotokonkursile töid esitades kinnitab osaleja, et omab vastavate piltide õigusi. Konkursil osaleja vastutab kolmandate osapoolte võimalike pretensioonide eest enda poolt esitatud tööde ulatuses.
3.5. Pildi üleslaadimisel kinnitab osaleja, et on tutvunud konkursi tingimustega.
3.6. Ebakorrektsete e-posti aadressi esitamisel, autoriõiguste rikkumisel võidakse kõrvaldada kasutaja ja tema pildid konkursilt.
4. Auhinnad
4.1. Saadetud fotode hulgast valivad Delfi fotograafid ja Art Print trükikoja esindajad välja kolm paremat tööd. Parima pildi autor saab auhinnaks kolme foto trükkimise A1 formaadis (60x84cm). Teise koha omanik premeeritakse kolme foto trükkimisega A2 formaadis (60x42cm) ning kolmas koht saab kolm fotot A3 formaadis (30x42cm). Kõik fotod trükitakse kvaliteetsele matile fotolõuendile. Lõuend pingutatakse kiilraamile ning tuhmumiskindlad värvid tagavad piltide säilivuse enam kui 100 aastaks.
4.2. Võitjad kuulutatakse välja hiljemalt 19. juuni 2009 Delfi keskkonnas.
4.3. Juhul, kui võitja loobub isiklikel põhjustel peaauhinnast, on korraldajatel õigus loovutada auhind järgmisele kandidaadile.
5. Korraldajatel on õigus avaldada konkursile esitatud pilte trükiajakirjanduses ja veebis antud fotokonkursiga seonduvalt.
6. Lisades foto konkursile, annab kasutaja õiguse avaldada oma pilte laulu- ja tantsupeo teemalises raamatus.