Grammy võitnud Laur Joamets teeb järgmisel pühapäeval Ruja ees sügava kummarduse: munadest neil meestel puudu ei jäänud!

 (35)
Laur Joamets
Foto: Martin Dremljuga

Ameerikas elav ja tegutsev Grammy võitnud muusik Laur Joamets esineb 20. augustil lauuvälakul meestega, kelle muusika oli üheks tugevaimaks protestiavalduseks Nõukogude Liidu vastu ning kelle ees soovib teha sügava kummarduse.

Kiire meenutus esmalt: 12. veebruaril jagati 59. korda Grammysid. Auhinna tõi koju ka kantritäht Sturgill Simpson, kelle ansambli koosseisus mängib kitarri eestlasest virtuoos Laur Joamets. Album "A Sailor's Guide to Earth" valiti parimaks kantrimuusika albumiks ning album oli nomineeritud ka üleüldises aasta albumi kategoorias.

Joamets on Rein Rannapiga ja Jaanus Nõgistoga koostööd teinud ka varem ning soovib nende suuna teha sügava kummarduse. „Nende loomingu taasavastamine on olnud äärmiselt inspireeriv.“

Rujat peab Joamets üheks tugevaimaks protestiavalduseks Nõukogude Liidu vastu. „Munadest neil puudu ei jäänud.“ Ansambli fenomeniks peab ta andekust, loovust ja isiksust.

Kõige enam meeldib Joametsale Ruja repertuaarist „Ei mullast“.

Joamets esineb 20. augustil kontsertil „Eesti muld ja Eesti Ruja“.

Seotud lood:

Tallinna lauluväljakul toimuval kontserdil musitseerivad Ruja originaalkoosseisu liikmed Rein Rannap, Jaanus Nõgisto, Andres Põldroo, Tiit Haagma ja Jaan Karp.

Solistidena on laval Kadri Voorand ja Estonian Voices, Robert Linna, Kristjan Kannukene, Priit Võigemast, Ott Lepland ja Karl Vilhelm Valter.

Kaasa löövad ka Henno Kelp ja Andrus Lillepea.

Osta pilet Ruja taasühinemiskontserdile "Eesti muld ja Eesti süda" SIIT!

NB! Sissepääs Ruja muusikalise taasühinemise kontserdile on vaid Oru väravatest.

Kontserdi korraldab Ekspress Meedia.