Hurraa! Juba homme algab Õllesummer!

 (19)
Hurraa! Juba homme algab Õllesummer!
Foto: Christo Neemre

Homme kell 17 avab oma väravad Eesti suurim festival Õllesummer. Avapäeva peaesineja on tantsumuusika staar Alphaville.

Enne Alphaville`i astub Õllesummeri pealavale Eesti rokkmuusika tipp Smilers. Homse päeva kuumad nimed on veel Estrella laval Koit Toome, Chill Out Veiniaias Ithaka Maria Michael Jacksoni loomingu tribuutkontserdiga ning Elmari tantsutelgis Marko Matvere. Vaatamist-kuulamist jagub ka Paulaneri õlleaeda, JägerClubi ja Hugo Boss Watches Lounge`i.

Kaheksat eri muusikastiiliga lava väisavad neljapäevase festivali ajal üle saja artisti.

Kümne tuhande ruutmeetrisele festivali territooriumile püstitatavate lavade kogukaal on 95 tonni. Heli- ja valguskaablite kogupikkus on hinnanguliselt 400 kilomeetrit.

Festivali külastajate peomeeleolu eest hoolitseb kolm tuhat töötajat 114 firmast. Kokku püstitatakse territooriumile 188 müügipunkti ja 32 baari. Homsest Õllesummeri tarbeks sisseveetava joogi kogus on umbkaudu 150 tuhat liitrit ning kaubitsejad plaanivad müüa maha üle 50 tonni sööki.

Seotud lood:

Festivali ohutuse eest vastutab mitusada turvatöötajat ning 30 turvakaamerat.

Korraldaja palub kõigil külastajatel varuda aega ning eelistada ühistransporti. Tasulised parklad on avatud Õllesummeri Mere värava juures suunaga Pirita poole ning Lasnamäe värava läheduses. Iga festivali päeva lõpus sõidavad Õllesummeri eribussid kell 00.45 kesklinna ning 01.30 Mustamäele ja Õismäele.

Politsei palub järgida ajutisi liikusmärke ning liikluskorraldajate juhiseid.

Õllesummer avab oma väravad kolmapäeval, 4. juulil kell 17.