Idanaaber paneb Eurovisioni kinni? Kihlveokontor ja Juhan Paadam: tänavune võitja on Venemaa

 (85)
Idanaaber paneb Eurovisioni kinni? Kihlveokontor ja Juhan Paadam: tänavune võitja on Venemaa
Foto: Andres Putting

Pikaaegne Eurolaulu peaprodutsent ning 47. Eurovisiooni lauluvõistluse peaprodutsent Juhan Paadam usub, et 61. Eurovisiooni lauluvõistluse võidab Sergei Lazarev lauluga "You Are The Only One". Seda kinnitavad ka Juhan Paadami kaasamisel koostatud ennustusportaali OlyBet koefitsiendid, kus Venemaa hoiab liidri positsiooni koefitsiendiga 1,6.

"Eurovisioon on ettearvatav ja -arvamatu. On täiesti selge, et juba nädalaid fännide ja asjatundjate huulil liikunud ennustused on pärast poolfinaale jäänud püsima. Toonitan siiski alati, et televisioon ja muusika pole päris sport, seega kõrvalekalded oodatust on lihtsamad tekkima. Kaalunud kõiki poolt ja vastuargumente, tundub mulle, et tänavune võitja on Venemaa," kommenteeris Juhan Paadam.

Paadami hinnangul sekkuvad võitlusse esikoha eest veel Ukraina, Prantsusmaa ja Austraalia. OlyBeti koefitsientide järgi on Venemaa lähim konkurent Austraalia koefitsiendiga 5 ning kolmas tugevaim pretendent võidule on Ukraina koefitsiendiga 8.

"Tähele tuleks panna ka Rootsi, Poola ja Läti esinduslaule. Taas pean ma kordama, et viimase lihvi lõplikele tulemustele annab ikkagi live-esitus," lisas Paadam.

Kõige vähem on võiduvõimalusi Horvaatial (koefitsient 201), Gruusial (koefitsient 251) ning Saksamaal (koefitsient 251).