JUBA TÄNA! Tulevikuteadlaste dessant festivalil “Hallo, Kosmos!”

 (1)
JUBA TÄNA! Tulevikuteadlaste dessant festivalil “Hallo, Kosmos!”
Foto: erakogu

"Rõõm oli näha, et nii palju uudishimulikke januneb alternatiivsete maailmanägemuste järgi. Ootan suure elevusega tänast teadusõhtut - selline kuldaväärt ajudekomplekt tulevikuvisioone genereerimas on iga teadushuvilise maiuspala!" räägib Festivali “Hallo, Kosmos!” vedaja Ingrid Peek Publikule.

Täna õhtul kell 19 koondab Tulevikulabor ajugümnastikaringi viis helget pead, et uurida, kuhu teadus viib.

Raadio 2 pühapäevase populaarse müstikasaate kosmilised kohtumised algasid väljamüüdud Saladuste õhtuga, kus esilinastus Jüri Lina uus paljastusfilm. Festivali avatseremoonial lendasid mustkunstnik Charleka väljavõlutud tuvid ja esines ansambel Smilers.

"Eneselegi teadmatult olen loonud festivali tunnuslaulu," muheles Hendrik Sal-Saller laulu "Halloo kosmos" esitades.

Täna õhtul kell 19 toimuv "Tulevikulabor" koondab vestlusringi viis hinnatud teadusmeest. “Loodetavasti tuleb esile rohkesti pööraseid ideid, vaimuvälgatusi, grandioosseid visioone ja süvahoovuste adumisi. Paljugi säravat sünnib hetkes, dialoogis, suhtluses publikuga. Küllap tasub valmis olla taipama, hämmastuma ja mõttevirgutust saama,” räägib Tulevikulabori vedaja Priit Ennet.

Enneti juhitud arutelus osalevad Tiit Kändler, Aare Baumer, Tanel Tammet ja Laur Järv. Peale visioneerimist linastub dokumentaalfilm “Transtsendentne inimene” leiutaja ja futuroloogi Ray Kurzweili maailmamuutvatest ideedest.

Põnevusesõpradele on mõeldud laupäeva õhtul kell 17 toimuv "Kosmiline kohting", kus anomaalsete keskkonnanähtuste uurija Igor Volke peab loengu ja linastub 1969. aasta ulmekomöödia “Monitorid”. “Uut informatsiooni  põnevatest arengutest maavälistel teemadel ja salatoimikute avalikustamisest, vihjeid ja viiteid ning võimalik, et ka ideid uuteks lahendusteks,” lubab Volke.

"Vaimne pühapäev" koondab vestlusringi Alar Tammingu, Peeter Liivi ja Ingvar Villido, kes küsivad “Kuhu kulged, inimene?” ja püüavad sellele ka vastata. Kalju Paldis õpetab vett puhastama ja laadima ning taro kaardi spetsialist Katrin aitab tulevikku piiluda. Filmiks “Rahumeelne sõdalane”, mis muusik Stingi sõnul võib muuta elusid.