Kas Eesti on Balti musaskene liider?

 (4)
Tallinn Music Week
Tallinn Music WeekFoto: Hevimees@Instagram, Tallinn Music Week

Läti popi üks olulisemaid kujundajaid Guntars Racs ja I Love You Recordsi juht Bruno Roze peavad Tallinn Music Weeki Balti muusikaelu keskmeks.

Racs, kes on tegutsenud nii muusiku, produtsendi kui ka kirjastajana meenutab, et pikka aega näis nagu oleksid Läti artistid rahvusvaheliselt tegusamad kui põhjanaabrid. Ta möönab, et tänu Tallinn Music Weekile on praegu olukord aga vastupidine ja Eesti on kindlasti Balti muusikaturu liider. "Võtta osa Tallinn Music Weekist on justkui olla kogu regiooni muusikamaastiku keskmes."

Bruno Roze, läti juhtiva indi-leibeli I Love You Recordsi (Sibyl Vane' ja Zebra Islandi plaadifirma) juht, nõustub, et Tallinn Music Week on veennud maailma, et Baltikumi muusikaelul tasub silma peal hoida: "See on uskumatu kui palju andekaid ja eripäraseid esinejaid meil on." Roze jaoks olid festivali kõrghetkedeks muuhulgas MaiNekki, kes on ka ILY Recordsi all, ja Argo Vals Bandi kontserte Sõpruses. Roze ja ILY Recordsi suhted Eesti musaskenega on eriti soojad tänu Ewert and The Two Dragonsile, kelle teise albumi "Good Man Down" lätlased kaks aastat tagasi välja andsid.