Kas tead, kuidas 2 Quick Start tegelikult oma nime sai?

 (2)
Pearu Paulus, Alar Kotkas
Pearu Paulus, Alar KotkasFoto: Rauno Volmar

"Ega me ju ei teadnud, et peame sellega 25 ja rohkem aastat elama," räägib Alar Kotkas, kuidas bändile omal ajal nimi 2 Quick Start veidi kiiruga valiti, teadmata, et selle nime all kaua-kaua tegutseda tuleb.

"Nime leidsime Kuku raadios," meenutab Kotkas Kroonikale Eesti ühe menukaima ja pikaaegsema bändi nime sündi. "Olime seal ja üks meie esimesest kolmest inglisekeelsest loost pidi kohe Kukus eetrisse minema ja esitajale oli nime vaja ning nii me valisime selle ühe sämplite plaadi pealt. Seal oli mingi selline sound või sample, mille nimi oli "too quick start" Kuna nime oli kiiresti vaja ja midagi paremat ei tulnud pähe, siis panime selle ja ega me ju ei teadnud, et peame sellega 25 ja rohkem aastat elama."

"90ndatele omaselt kirjutasime "too" loomulikult numbriga. Üldse on selle nimega nii, et ta lihtsalt on selline ja sellisena on toiminud 25 aastat. Ega me selle üle ülemäära uhked ja õnnelikud pole, aga õnnetud ka mitte. Seega nimi ei riku meest," tõdeb Kotkas, kes hetkel tegemas ettevalmistusi bändi veerandasajandaks juubelikontserdiks 20. detsembril Saku Suurhallis.

VAATA KA: RETROVIDEO | 25 aastat tagasi: just nii kohmetu oli 2 Quick Stardi esimene videointervjuu!