Kiika juba järgmisse nädalavahetusse! Uue näoga Von Krahlis tõmbavad pillid käima Trad.Attack, Tiit Kikas, IW*E, Micucu ja Sten-Olle

 (1)
Von Krahl taasavamine 13.11.2014
Von Krahl taasavamine 13.11.2014Foto: Christo Neemre

Uue ilme saanud Von Krahlis astuvad 21. novembril Bushmills Live kontsertseeria raames üles Eesti hetke edukaim folkmuusika kollektiiv Trad.Attack! ning viiulitalent Tiit Kikas. 22.novembril toimub Von Krahli Teatris kolme artisti kolm esitluskontserti, üksteise järel esitlevad oma uut loomingut I Wear* Experiment, Micucu ja Sten-Olle. Piletid hinnaga €10 esimesel õhtul ja 8€ teisel õhtul on müügil Piletilevi müügipunktides ja kodulehel.

Trad.Attack! ja Tiit Kikas (Facebooki üritus SIIN)

Trad.Attack! on aktiivselt tegutsenud alles vähem kui aasta, kuid bändi karjäär on arenenud peadpööritaval kiirusel ning saavutatud on juba nii mõndagi. Otsus sellise koosseisuga muusikat tegema hakata sündis umbes aasta tagasi, esimese live-kontserdi andis bänd sel kevadel Tallinn Music Week’i raames. Pärast seda järgnesid edukad ülesastumised Viljandi Folgil ja Positivus Festivalil, lisaks veel arvukalt kontserte Eestimaa eri paigus. Omanimeline viie looga EP ilmus suvel ning bändi töökust ja andekust hinnati väärikalt Eesti etnomuusika auhindade ehk Etnokulpide jagamisel — Trad.Attack! võttis endaga kaasa lausa viis kulpi — parima bändi, parima albumi, parima loo ja parima uue tulija kategooriates, lisaks pälvis bänd ka Raadio 2 eriauhinna.

Trad.Attack on hoogsalt täitmas ka oma ambitsioonikat plaani esineda igas maailma riigis — äsja naases bänd Hispaaniast, maailmamuusika konverents-festivalilt WOMEX ning juba on kinnitatud järgmised esinemised Horvaatias, Venemaal ja Hispaanias. Selle aasta viimase kontserdi kodumaal annab bänd just Bushmills Live seeria raames 21. novembril Von Krahlis.

Tiit Kikase nimi muusikasõbrale ilmselt tutvustamist ei vaja. Tõelise helivõlurina ja suurepärase viiuldajana on ta kaasa löönud selliste bändide nagu Justament, No-Big-Silence, Dagö ja Terminaator tegemistes, loonud helitaustu erinevatele teatrietendustele, filmidele ja raadiosaadetele ning andnud välja ka kaks sooloalbumit — „String Theory“ (2007) ja „101 Clowns“ (2012). Sooloartistina Tiit Kikas väga tihti kontserte ei anna ning seda erilisem saab olema ülesastumine Von Krahlis.

I Wear* Experiment, Micucu & Sten-Olle (Facebooki üritus SIIN)

I Wear* Experiment on eksperimentaal- ja Skandinaaviahõngulise elektroonilise popi elamus. Lõõskav valgus, hullumeelsed rütmid, müstiline vokaal ja pöörane sämpeldamine sulanduvad seguks erinevatest žanritest ja stiilidest. Kontsertsituatsioonis on nad visuaalselt ja heliliselt laitmatud. I Wear* Experiment esitleb kontsertidel oma uusimat singlit “Wanting For More” ja annab peale pikka pausi kodumaisetest esinemistest viimased eksklusiivsed etteasted sel aastal. 

Micucu on Uku Kübar (klahvpillid, trummid, perkussioon, elektroonika) ja Mick Pedaja (kitarrid, vokaal, elektroonika). Kolm aastat koos tegutsenud duo andis suve hakul välja oma debüüt EP. Nende žanriks on põnev elektro-akustiline kompott mida rikastavad mõjutused meid ümbritsevast keskkonnast ja inimestest. Micucu esitleb suvel ilmunud enda esimest plaati “Debut EP”. Esitlustel mängivad pilli Siim Avango, Hans Kurvits, Paul Neitsov ja Reio Blond.

Sten-Olle on Eesti indie-skene pikaaegne liige läbi selliste kollektiivide nagu Mamm, Mari Pokineni bänd ja Malena, kes on nüüd võtnud kätte täiesti üksinda muusika kirjutamise ülesande. 2-aastase kirjutamise ja salvestamise tulemusena ilmubki 19. november tema esimene sooloalbum “Kuul on baas”. Plaadiesitlusel näeb teda laval koos täiskoosseisus bändiga, instrumentidel Aivar Surva, Jorven Viilik, Joonas Veelmaa ja lauljatena Ettel Poobus ja Liisa Surva. Lisaks muusikukarjäärile ta on tegev nii helirežišööri (näit. Vanamehe multikas) kui salvestajana (näit. Wilhelm, Mari Pokinen, Head Ööd, Vend).