Konkursi "Kaduv Eesti?" võitjad selgunud

 (6)
suurrätik
---

Oktoobris toimunud Eesti Rahvusringhäälingu ja Delfi Pildi fotokonkurss "Kaduv Eesti?" osutus ülipopulaarseks - esitati 446 tööd. Üldine tase oli kõrge ning teema hästi tabatud.

Pilte hindas žürii, kuhu kuulusid Eesti Rahvusringhäälingu ja Delfi esindajad. Valiku tegemine oli väga raske ning määravaks sai pildi sisu, mõju, intriig ning alles seejärel vorm.

Esimese koha võitis kasutaja antei52 töö "Suurrätiku päeval osalejad ja laual valminud suurrätt". Pilt jutustab meile nii minevikust, olevikust kui ka tulevikust, rahvuskultuurist ja selle säilimisest küsimärgiga.
Võitjat ootab "Tuulepealse maa" sarja dvd-de komplekt (12 osa), XXV laulupeo 1. ja 2. kontserdi ning XVIII tantsupeo dvd-d ning Delfi ja EPL raamat "Kuumad 90ndad".

Teise koha pälvis kasutaja rockograafi pilt "Musta Luige tagune maja", mis sümboliseerib mineviku hiilgust, kaduvust ning luhtunud lootusi maja taastamisele. Samuti peegeldab maja Eesti tegelikkust koos segaduste ja kinnisvaramahhinatsioonidega.
Autor saab auhinnaks  XXV laulupeo 1. ja 2. kontserdi ning XVIII tantsupeo dvd-d ning Delfi ja EPL raamatu "Kuumad 90ndad".

Kolmandale kohale jäi kasutaja valera01 foto "???". Rööbasteta raudtee näitab ühe tee, märgi kadumist - maapiirkondade tühjenemist, rongiliinide sulgemist, pealetungiv loodus seevastu räägib jõust ja jätkuvusest.
Auhind on Öölaulupidu Tallinna Lauluväljakul 19.08.08 dvd ning Delfi ja EPL raamat "Kuumad 90ndad".

Võidutööd:


Žürii äramärgitud tööd:

Kõiki pilte saab näha siit.

Võitjatega võetakse ühendust.