"Kullaketrajate" rahvusvaheline esilinastus toimub Sydney filmifestivalil

Vaata treilerit!

Hardi Volmeri ja Kiur Aarma film “Kullaketrajad” linastub 7. ja 12. juunil Sydney filmifestivali rahvusvaheliste dokumentaalfilmide programmis, kuhu on valitud 36 dokfilmi üle maailma.

Tänavu 61. aastat korraldatav Sydney festival on olulisim rahvusvaheline filmifestival Austraalias. Festivalil linastub 150 filmi 50 maalt.

“Kullaketrajad” on dokumentaalne tragikomöödia Peedu Ojamaa (1933-2014) poolt 1969.a. loodud filmistuudiost Eesti Reklaamfilm - ainsast reklaamfilmide stuudiost Nõukogude Liidus, millest kujunes omamoodi kentsakas meelelahutusäri-impeerium, peakorteriga Tallinnas. ERF pärandiks on pea 6000 reklaamfilmi ning tuhandeid tele- ja raadiosaateid.

Filmis jutustavad Eesti Reklaamfilmi loo Peedu Ojamaa, Olav Osolin, Ivo Linna, Harry Egipt, Peeter Simm, Hardi Volmer, Mart Pukk, Anu Saagim, Peeter Volkonski ning Artjom Troitski.

Filmi autorid on Hardi Volmer ja Kiur Aarma, toimetajad Erik Moora ja Tõnis Leht, monteerijad Priit Pääsuke ja Valter Nõmm, operaator Ants-Martin Vahur, helilooja Ardo Ran Varres, helirežissöör Horret Kuus ja produtsent Kiur Aarma.
Filmi tootis Traumfabrik.

Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital, ERR ja Media.
Rahvusvaheliselt levitab filmi Taskovski Films Londonis.