KUULA Saaremaa uue popstaari Grete Paia värsket Eesti Laulu singlit

 (18)
KUULA Saaremaa uue popstaari Grete Paia värsket Eesti Laulu singlit
Grete PaiaFoto: Pressimaterjalid

Täna ilmus Grete Paia singel “Päästke noored hinged”, mis on üks kahekümnest Eesti Laul 2013 osalejast.

17-aastane Kuressaarest pärit Grete Paia alustas eelmisel aastal koostööd agentuuriga Moonwalk ning singel “Päästke noored hinged” on koostöö esimene käegakatsutav vili. Loo autor on Grete ise, kuid eestikeelsed sõnad ja kaasaegse produtseeringu on teinud Sven Lõhmus.

Grete sõnul on Eesti Laul poolfinaali pääsemine suur üllatus. “Mingit plaani lugu sinna esitada algselt ei olnud. Tahtsime loo singlina avaldada eelmise aasta lõpus, aga kuna selle valmimine pidevalt venis ja samal ajal lähenes ka laulude esitamise tähtaeg, siis otsustasime ilma igasuguste ootusteta loo žüriile testimiseks saata. Kui poolfinalistid välja kuulutati, siis oli üllatus muidugi suur,” sõnas ta.

Grete Paia sündis 27. augustil 1995. aastal Kuressaares. Lisaks laulmisele ka klahvpille mängiv Grete hakkas muusikat kirjutama 13-aastaselt. 14-aastaselt valmis tal lugu "I'm over you", mille eestikeelne versioon "Lõpp sellel lool" oli 2011. aasta alguses raadio Elmar edetabelis kolm nädalat esikohal.

Ligikaudu aasta aega oli Gretel oma bänd Paia, millega võideti Noortebändi konkursil Superbänd 2011 tiitel ning samal aastal saavutati ka Saaremaal Sadhu Jami stipendiumite jagamisel esimene koht. Oma lühikese karjääri jooksul jõudis bänd esineda Kuressaare lossihoovis ürituse Saarefest raames koos Lenna ja Ultima Thule´ga. Bändiga on Gretel salvestatud endakirjutatud sõnade ja viisiga lood "Viirastus" ja "Falling".

Seotud lood:

Agentuuri Moonwalk varasemad artistid on Getter Jaani, Laura Põldvere, Sandra Nurmsalu & Urban Symphony, Mari-Leen jt.

Kuula lugu ja avalda arvamust - kuidas meeldib?