MEENUTUS: Evelin Ilves tahtis saada moekunstnikuks: olin lapsepõlves iseenda moedisainer

 (49)

Oma viimased kaks aastapäeva kleiti on Evelin Ilves ise disaininud, mullu kandis tema valge kleit nime "Lumeunistus" ning ka tänavuse kleidi disaini visandas ta ise. Siinkohal tasub meenutada, et aastal 2008 andis ta koostöös Ivo Nikkologa välja ka tööstuslikult ühe kleidi: musta masinkootud kleidi, mida ilmestas efektne valge käsitsi tehtud tikand. Kleidi pidulikul esitlusel rääkis Evelin Ilves Delfi TVle ka oma mõtteid moeloomingust ja ühest unistusest, mis tal lapsena oli.

"Olin lapsepõlve iseenda moedisainer, ideest teostuseni, üle kümne aasta," rääkis Evelin Ilves.

"Olen alati arvanud, et kui väljas on pime, kole ja porine, siis väike annus glamuuri kulub ära juba hommikul. Me ei pea käima ainult hallides ülikondades, mulle meeldivad sellised riided hommikul tööle, lõunal ärilõunale ja võib veel pärast ööklubissegi minna," rääkis Evelin. Vaata videost! (Video pärineb aastast 2008)

Evelin Ilvese valge lilletikanditega kleidi disain on presidendiproua omalooming. Kleidi teostas Aili Aamissepp. Tikanditega aitas ka eelmisel aastal Ilvese kleidi pitsi ja tikandite autor Piret Kartus, lilledega aitasid Taivo Piller ja Mart Haber Shishist. Ilvese uhked ehted olid Anneli Tammiku kätetöö. Vaata tänavust kleiti videost!


Mullu kandis samuti Evelin Ilves enda disainitud kleit nime "Lumeunistus". Evelin Ilvese kleidi disaini teostas Aili Aamissepp, kangadisaini ja kaunite tikandite teostus oli Piret Kartuse töö. Ehted kollektsioonist "Lend" oli Anneli Tammiku looming. 
(Allolevad videoloos näeb aga teisigi kauneid valgeid mulluseid vastuvõtu-kleite. Valget kasutati erinevate lisavarjunditega - näiteks Helen Sildna peenvillane kahvaturoosa kleit mõjus igati sobivalt just valgete kleitide hulka paigutada.)