Merko: Solaris on valmis!

 (4)
Merko: Solaris on valmis!
Foto: Andres Putting

Ligi 800 miljonit krooni maksma läinud Solarise keskus valmis Merko Ehituse teatel õigeaegselt. Solarise keskusel on olemas kasutusluba, ehitaja ja tellija esindajad on allkirjastanud objekti üleandmisakti.

Solarise Keskuse juhatue liikme Peeter Rebase sõnul on keskus valmis ja tellija tulemusega rahul.

„Oleme rahul, et valisime peatöövõtjaks Merko näol suure ja tugeva ehitusettevõtte, sest vastasel korral oleks turuvapustus jätnud keskuse valmimise kvaliteedile ja ajale oma jälje. Koostöö Solarise arendajate grupi ja Merko Ehituse projektimeeskonna vahel oli ladus ning selle suure töö tulemusi võivad kõik tallinlased ja linna külalised juba homme hommikul oma silmaga hinnata,“ ütles Rebane.

Merko Ehituse juhatuse esimehe Tiit Robeni sõnul oli Solarise näol tegemist Eesti oludes unikaalse ehitusprojektiga, mis valmis 2,5 kuud enne algset tähtaega.

„Tellija ja ehitaja andsid oma parima, et kõik tallinlased ja Tallinna külalised saaksid uue keskuse võlusid nautida. Selle töö peakangelased on lisaks tuhandete inimeste panusele tellija poolt Peeter Rebane ja ehitusmeeskonna juht Jüri Läll. Solaris on ehituse olulisust ja valmimise tempot arvestades Merko meeskonna üks suuremaid töid, mis tähenduselt on võrreldav vaid KUMU ja praegu veel töös oleva Ämari lennubaasiga," ütles Roben.