Miks Sakalast sai Solaris?

 (32)
Miks Sakalast sai Solaris?
Foto: Andres Putting

Senise Sakala keskuse asemele on kerkinud uudne meelelahutus- ja elustiilikeskus Solaris. Kui veel ehituse käigus räägiti projektist nimega Uus Sakala, siis 2008. aasta maikuus ristiti uus keskus kõlava nimega Solaris.

Põhjuseid, mis Sakala nimest otsustati loobuda, oli bränding-agentuur Identity tegevjuhi Ants Lusti sõnul mitmeid, peamiseks aga see, et taheti lahti saada rahvasuus levinud hüüdnimedest Karla katedraal ja Pühavaino kirik.

Nime Solaris, mis tähendab ladina keeles päikest, on kasutatud mitme teose, firma, süsteemi ja mängu nimena. Meile tuntuim on ehk Andrei Tarkovski film, kus ühes peaosas võib näha Jüri Järvetit. Väikeseks raskuseks kaalukausis võis olla ka see fakt.

"Solaris on atmosfäärilt soe, naturaalne ja energiat kiirgav tõmbekeskus, kus käib elu. Oma kosmopoliitse, urbanistliku ja innovaatilise olemusega vastandub Solaris vanamoodsatele kultuuri- ja kaubanduskeskustele. Tema pürgimus on luua uus kategooria – elustiilipõhine kultuuri, kaubanduse ja meelelahutuse sümbioos, kus alati toimub midagi põnevat," kirjeldab Lusti keskuse olemust üldisemalt.