Neljaraudne vintofka ehk törts draakoneid, Dramamamat, poppi ja orelit!

 (3)
Neljaraudne vintofka ehk törts draakoneid, Dramamamat, poppi ja orelit!
Foto: Hendrik Osula

Ega väga tihti ei näe, et maailmavallutamisplaanidega Ewert and The Two Dragonsi trummar, bluusrokkbändi Dramamama võrratu kitarrist, popmuusika alkeemik ja orelimängija-helilooja ühel laval kokku saavad. Reedel Von Krahlis aga see juhtub - üles astub Die Pferdstation ehk Kristjan Kallas, Laur Joamets, Peedu Kass ja Ülo Krigul.

Die Pferdstation on vanakooli funki ja gruuvi sihtiv neljaraudne vintofka. Plahvatusohtlikult kõrge superbändi-DNA sisaldusega koosseisus kaks esimest päästikule vajutajat on trummar Kristjan Kallas indiefolgi grupist Ewert and the Two Dragons, aukartustäratava staažiga Dramamama kitarrist Laur Joamets.

Kuna tegu on neljaraudse relvaga, siis lisanduvad veel põhjamaise jazzi, romantismiaegse klassika ja melanhoolse popmuusika alkeemik Peedu Kass ning siinushelisid hammond-orelil helilaineteks miksiv rahvusvaheliselt tunnustatud helilooja ja Eesti Muusika Päevade kunstiline vedaja Ülo Krigul.

Selle übermenschide pundi üheks eripäraks on muuhulgas see, et prooviruumis on neil ametlikuks suhtluskeeleks saksa keel. Kontsertidel leiab see ordnung väljundi täpselt väljamõõdetud löökides rõhutumate taktiosade pihta ning stiilipuhastustule läbinud soolodes, millest ei leia iialgi ühtki vale nooti.

Pilet maksab 5 euri, Facebooki üritus on SIIN ja kontsert algab kell 21.00!