Nii jälle riskin, sest tean, et reivima pean! Patarei vanglas hakkavad rahvast üles kütma Nancy ja Caater

 (9)

Reedel, 8. augustil kell 22 läheb Tallinnas patarei vanglas lahti selle nädalavahetuse kõige pahelisem ja rajum pidu Patareiv, mis toob ühele lavale taas kokku 90ndate suvetuuride peategelased: lauljatari Nancy ja gaasimaskides eurodance'i kollektiivi Caater.

"1,2,3..hakkab nüüd kiiresti chillima: puusalt lastud varese verest leitud kristallid ei lase enam mitte-chillida! Salve, seevald seenevald! Pegasuse hoburakend, suur labidas ja bmw ning teised tuntud ja tundmatud lendavad objektid alustavad igaaastast palverännakut. "Nii jälle riskin, sest tean, et reivima pean!" Kui vaid uskuda kõiki neid endeid, kõiki neid pendleid, kõiki neid lendlehti ja kaurkendereid, kuulates vanu kassette trellitatud miljonivaatega puhvetis, 90ndate sabaga täht mööda lehvimas, hambad lõgisemas lambada põlvkonna häbitus rütmis, keha vähkremas nagu vähkpunane hipsterlobster omaenese palavikus kuni keemistemperatuurini, et siis süttida kui tõrvik, mille valgusvihus äkki avastad: O ne-ne, Ossi, O ne-ne - musttuhat väikest paberossi pilusilma kui metafooride virvatuled teevad sulle silma ja laulavad igihaljast hümni. Lust for rave!" kirjutavad peotegijad.

Suurel retrolaval toovad eelmise aastatuhande rütme ka Kiwanoid & Paranoia LIVE, Kalev K, Raul Saaremets ja Aivar Tõnso. House-muusika laval mängivad Khalil & Steven Pieters Hollandist ning Tallinn Jäck City kutid. Teknobiiti toob otse Horvaatiast Miss Sunshine. Võluaias tantsutavad Eesti omad Bakey USTL ja Kaido Kirikmäe ning omaette laval meenutatakse ka Eesti legendaarset underground klubimuusika tuuri Tour De Gaaz, kus aitavad mälu värskendada  S.I.N (SIN CITY, R2), Jozels (GRIND,R2), Dzheimz (PROBE,R2) ja Cezol.

Seotud lood:

Patarei Merekindluse väravad avanevad kell 22:00

Vaata lisa Facebookist.