Ott Lepland ja Ithaka Maria kutsuvad sõbrapäeval Haiti lapsi toetama

 (11)
Valge Gospel
Foto: Ilmar Saabas

14. veebruaril kogub UNICEF Haiti maavärinas kannatanud laste heaks annetusi Solarise keskuses. Oma sõbrakäe ulatavad Ott Lepland, Evelyn Mikomägi, Ithaka Maria Rahula, Ines Karu, Cathy Korju-Tullkvist, Eesti Gaidide Liit ja teised sõbrad ja UNICEFi vabatahtlikud abilised.

Kohapeal saab teha annetusi ja osta fondi toetuseks UNICEFi heategevuskaarte ja meeneid. Gaidid juhendavad kohapeal sõbrapaelade punumist.

12:00 Sõbrapaela punumine gaidide juhendamisel
13:00 Ines Karu koos UNICEFiga
Sõbrapaela punumine gaidide juhendamisel
14:00 Cathy Korju-Tullkvist koos UNICEFiga
Sõbrapaela punumine gaidide juhendamisel
15:00 Ithaka Maria ja Evelyn Mikomägi koos UNICEFiga
Sõbrapaela punumine gaidide juhendamisel
16:00 Elle Kull, UNICEF Eesti Rahvuskomitee president ja vabatahtlikud
Sõbrapaela punumine gaidide juhendamisel
17:00 Sõbrapaela punumine gaidide juhendamisel
18:00 Ott Lepland koos UNICEFiga
Sõbrapaela punumine gaidide juhendamisel

Maavärina tagajärjel hukkus 217 000 inimest ning sajad tuhanded jäid peavarjuta. Ligi 40% Haiti elanikkonnast on alla 15aastased lapsed. UNICEF koostöös Haiti ametnike ja saabunud päästetöötajate ning spetsialistidega, püüab abistada eeskätt neid lapsi, kes kaotanud oma kodu ja vanemad, kuid ka neid kes mingil põhjusel ei leia oma vanemaid. Katastroofi-piirkondades on loodud infopuntid, kus püütakse abistada lapsi ja vanemaid, et perekond taas kokku viia. Samas jätkatakse ajutiste telk-koolide tegevust.

Abivajadus aga suureneb vaatamata kõigile jõupingutustele, sest abivajavaid lapsi tuuakse iga päev juurde. Lisaks kõigele on sooja kliimaga Haitis tõusmas nakkushaiguste oht, mida hügieenitarvete ja ajutiste tualettide ehitamisega püüab UNICEF igati leevendada.

Praegu on UNICEF Eesti 697 annetaja abil kogunud juba 266 599 krooni. TV3 abil on seni annetustelefoniga kogutud 75 000 krooni. Toetuste kogumist jätkatakse.