PÖFF soovitab: ilusad naised ja Oscari-kandidaadid


PÖFF soovitab: ilusad naised ja Oscari-kandidaadid
Foto: pressimaterjalid

Täna tasuks PÖFFil sammud seada vaatama Slovakkia poolt parima võõrkeelse filmi Oscari kandidaadiks esitatud linateost "Tehtud Ašis", mis linastub Artises kell 16.15.

Dokumentaalses laadis, põnev ja kaasahaarav draama räägib Dorotast, kes on äsja lõpetanud keskkooli. Ta kolib oma pere ja peika juurest parema tuleviku ja õnne otsinguil Tšehhi-Saksa piirilinna Aš, kus ta asub tööle kohalikus tekstiilivabrikus. Peagi avastab kena tüdruk, et on ka lihtsamaid viise raha teenimiseks kui pikad ja kurnavad päevad õmblusmasinate taga...

Teine põnev film, mis räägib samuti naistest, linastub täna kell 21.15
Solarise Saku saalis. "Keep Smiling" on esitatud Gruusia poolt parima
võõrkeelse filmi Oscari kandidaadiks.

Tegu on omalaadse draamakomöödiaga, tragikoomilise looga, mis jutustab tobedast emadele mõeldud iludusvõistlusest, mille alakonkurssideks on näiteks „parim kokk”, „superema” jms. Kuna võistlusel on hiiglaslik auhind - 25 000 dollarit ja korter - asub seltskond naisi tiitli nimel rabelema. Filmi keskseteks tegelasteks on kümme väga erineva tausta ja põhimõtetega naist. Kõigil neil on selle tsirkuse kaasa tegemiseks oma põhjused ja mõistagi lõpuks ei lähe miski nii, nagu planeeritud.