Põnev küsimus: kuidas on president Ilvese kihlatul Ieva Kupcel lood eesti keelega?

 (9)
Toomas Hendrik Ilves ja Ieva Kupce
Toomas Hendrik Ilves ja Ieva KupceFoto: Hendrik Osula

Värskes LPs ilmus esimene intervjuu president Ilvese kihlatu Ieva Kupcega, kellest seni on teatud vaid fakte ning välimust. Riigipea kihlatul oli rääkida nii mõndagi põnevat, sealhulgas heitis ta valgust ka keeleküsimusele, mis kindlasti paljudel eestimaalastel meelel.

"Mnjaa… Keeleküsimus," vastab Kupce ajakirjaniku küsimusele eesti keele kohta. "Toomas on parandanud oma läti keele oskust ja teab juba palju rohkem sõnu kui saldējums. Ta omandab keeli kergesti. Jah, mina õpin juba mõnda aega Riias oma fantastilise õpetaja Kertu juures eesti keelt. Kui armastad teist inimest ja tema maad, on keel midagi sellist, mida tuleb osata kas või algtasemel. Õpin suure rõõmuga. Toomas pole minult seda palunud," kinnitab Kupce.

"Ent selles on Toomas kindel, et kuna olen pärit Salacgrīvast, siis on minus liivi verd. Ta on liivlaste kohta palju lugenud ja neid uurinud ning arvab, et pikk kasv, tugevus, jonnakus ja vastupidavus on liivi mõjud. Ja kodus on meil peale läti-eesti sõnastike ka liivi keele omi. Toomast huvitab keeleteadus väga," märkis presidendi kihlatu.

Loe tervet intervjuud Ieva Kupcega värskest LPst.