PUBLIKU JÕULUKALENDER: Joonista kuusepuu asemel hoopis mandala! Mick Pedaja jagab oma hubast hobi


Publiku jõulukalender toob meie lugejateni praktilisi, humoorikaid ja südamlikke pühadetervitusi 24 tuntud Eesti inimeselt. Kalendri kuuenda luugi tagant leiame Mick Pedaja. Kui tavaliselt kritseldatakse pühade ajal kaartidele kuuski ja lumememmesid, siis Mick õpetab meid hoopis heade soovidega mandalat joonistama!

"Mandlaid joonistan samuti õhtuti, nagu ka loon muusikat. Millegipärast meeldib nii. Mandalate joonistamine on minu teine kirg peale muusika. Samuti mulle meeldib ka pildistada, eriti looduses. Mandalad on minu jaoks väga rahustavad, ilmselt sellepärast ka neid joonistan. Igakord on mandalal erinev energia, suunatud kellelegi, millelegi," sõnas muusik Alkeemiale antud hiljutises intervjuus.

Mandalad kujutavad idamaade kultuuriruumis kõiksuse olemust ja universumit. Mandala tegemine on meditatsioon, mille abil saab inimene sügavamalt iseendaga tuttavaks. Asjatundjate sõnul mõjuvat see nii mentaalses ja emotsionaalses plaanis tasakaalustavalt ja tervendavalt.

Traditsioonilised mandalad näevad välja kui täiuslikkuse kehastused ning võivad tekitada tunde, et nende loomisega saab hakkama vaid kunstiandega inimene, ent tegelikult on mandala joonistamine jõukohane kõigile.

Vaata Publiku jõulukalendri videot ning haara ka ise pliiats kätte!