RANNAP 65/50: müüki lisandusid suurkontserdi viimased kohad

 (1)
Rannap65 proov
Rannap65 proovFoto: Madis Veltman

Maestro Rein Rannap annab järgmisel laupäeval Alexela kontserdisaalis suurejoonelise juubelikontserti, müüki lisandusid viimased kohad.

Kui eile veel oli Piletilevi lehel viide "välja müüdud", siis hetkel õnnestub soovijatel viimased kohad kontserdile siiski hankida. Korraldajad vabastasid broneeringute alt viimased kohad.

Rein Rannapi autorikontsert tähistab 50 aasta möödumist ajast, mil ta alustas oma professionaalset muusikalist tegevust ning astus suurele lavale. Ühtlasi tähistatakse Rannapi 65. sünnipäeva. Ettevõtmise eesmärk on anda meeleoluka etenduse kaudu ülevaade kogu Rannapi mitmekesisest tegevusest kergemas muusikas: eeskätt heliloojana, kuid pisut ka interpreedina. Kõlavad Rannapi tuntuimad laulud (lisaks ka mõned vähemtuntud), paar pop-pala klaverile, popurrii värskest rokkooperist “Nurjatu saar” jpm. Esinevad muusikud, kellega Rannap on kõige rohkem koostööd teinud, enamik neist on meie parimad lauljad, kellest mõned on ühtlasi Rannapi vanemate laulude omaaegsed esmaesitajad.

Aastanumber, millest möödub tänavu 50 aastat, oli siis 1968. See oli Rannapile pöördeline aasta: ta andis oma esimese soolokontserdi; esines solistina sümfooniaorkestri ees; osales trioga Tallinna jazz-festivalil, kus esitles oma kompositsioone; kirjutas lastemuusikali ja lõi esimesed niiöelda täiskasvanute laulud, mis ka lindistati raadios. Kui tema 60. juubeli kontsert keskendus tõsisemale žanrile ja instrumentaalmuusikale, siis seekord on rõhk poplauludel. Lisaks antakse kontserdil ka vestlusega põimitult mõneminutilised ülevaated nii helis kui pildis sellest samast 1968. aastast ja lapsepõlve loomingust.

Seotud lood:

Esinevad lauljad Maarja-Liis Ilus, Lenna Kuurmaa, Kadri Voorand, Tõnis Mägi, Ivo Linna, Ott Lepland, Marko Matvere, Kristjan Kannukene, Ikevald Rannap.

Kaasa teeb ansambel koosseisus Rein Rannap – klaver, Rain Rämmal – süntesaatorid, Jorma Puusaag ja Jaan Varts – kitarrid, Henno Kelp – basskitarr, Roland Puussepp – trummid, Silvia Ilves – soolotšello, keelpilliansambel Ilves Sisters, Heigo Rosin – soolomarimba ja löökpillid

Mihkel Mattisen – klaver (Rannapiga koos neljal käel)

Segakoor Vox Populi Janne Fridolini juhatusel, Eesti Raadio laste vokaalansambel Kadri Hundi juhatusel

Kontserti korraldab Ekspress Meedia.

Osta pilet SIIT.