Raul Vaigla suursugusel juubelikontserdil astuvad üles ka Tanel Padar ja Silvi Vrait

 (5)
Raul Vaigla suursugusel juubelikontserdil astuvad üles ka Tanel Padar ja Silvi Vrait
Foto: Ilmar Saabas

Eesti üks andekaim ja karismaatilisim muusik Raul Vaigla tähistab pühapäeval 8. juulil oma 50. sünnipäeva täitumist uhke kontserdiga Rock Cafes. Piletid juubelikontserdile on müügil Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti.

Spetsiaalselt juubelikontserdiks tuleb kokku omaaaegne progelegend Radar. Lavale astuvad ka Ultima Thule ja VSP Projekt ning lisaks arvukalt külalisesinejaid nende hulgas Tanel Padar, Silvi Vrait, Lenna Kuurma, Hardi Volmer, Peeter Rebane, Lauri Saatpalu, Mikk Tammepõld, Urmas Lattikas, Raivo Tafenau, Ain Varts, Robert Vaigla ja Marie Vaigla.

Raul Vaigla on sündinud 7. juulil 1962 Jõgeval. Vaigla on rikkaliku kogemuste pagasiga instrumentalist, legendaarne jazz-rocki raudvara, Eesti hinnatuim ja armastatuim bassivirtuoos, kes on laval tegutsenud juba üle 30 aastat. Mees, kellel on äratuntavalt isikupärane ja täpne mängustiil, seda muuhulgas ka fretless-bassi instrumentalistina. Bassist, keda võib põhjusega liigitada sooloartistide hulka. Rockimehena tuntud muusik kuulub ühtlasi ka Eesti kõige tuntumate ja tunnustatud jazzmuusikute sekka. Mänginud koos Riho Sibulaga ansambli Ultima Thule koosseisus alates ansambli loomisest 1987. aastal. Lisaks mänginud ansamblites Radar, V.S.P Projekt ja Dagö. Teinud erinevaid džässiprojekte koos Urmas Lattikase, Tõnu Naissoo, Raivo Tafenau ja Soome trompetimängija Tero Saartiga. 2003. aastal andis välja sooloplaadi “Soul of Bass”. 2012.aastal andis välja õpiku ja DVD "Kuue kuuga bassimängijaks".