Ruja kontserdi publik panustas vähihaigete toetuseks ligi 3000 eurot

 (1)
Ruja kontsert
Ruja kontsertFoto: Raido Vint

Eesti taasiseseisvumise aastapäeva õhtul Tallinna Lauluväljakul toimunud kontserdil "Eesti muld ja Eesti Ruja" annetas publik vähiravifondi "Kingitud elu" annetuskasti ligi 3000 eurot. Samal nädalavahetusel lisandus vähihaigete toetuseks veel Vanamõisa käsitöölaadalt ja Kiviõli motofestivalilt kokku üle 600 euro.

“Lauluväljakul oli pühapäeva õhtul suurepärane publik, erilises peenhäälestatud meeleolus — nii pandi meie annetuskast õhtuks sisuliselt annetusi täis, kogunes kuus kilogrammi sularaha,” ütles vähiravifondi “Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu. “Kes panustas oma piskust, kes küllusest, aga annetasid väga paljud, alates pensionäridest lõpetades linnapeakandidaatidega. Täname teid kõiki. Üheskoos ajasite filigraanselt Eesti asja — kinkisite kellelegi kaasmaalastest uue lootuse ja võimaluse elada.”

Fondi suvi ei ole veel läbi — juba sel nädalal koguvad vabatahtlikud annetusi Tallinna lauluväljakul Scooteri konterdil ja We Love the 90ś festivalil. Tänavu on “Kingitud elu” toetanud rekordiliselt paljusid abivajajaid — 70 inimest. Fond on ravidesse panustanud kokku 790 000 eurot.

Fond kutsub jätkuvalt kõiki üles asuma “Kingitud elu” püsiannetajateks. Fondi kodulehel www.kingitudelu.ee on võimalik sõlmida pangalinkide kaudu püsikorraldus mõne hiirekliki ja loetud sekunditega.

SA Hille Tänavsuu Vähiravifond “Kingitud Elu” on asutatud 5. veebruaril 2014 Hille ja Toivo Tänavsuu ning Janek Mäggi poolt. Fond hüvitab annetustest kogunevate võimaluste piires nende patsientide raviarveid, kelle ravimeid Eesti Haigekassa ei kompenseeri. Raha tuleb sihtasutusele tehtud annetustest. Fondi nõukokku, mis otsustab kas ja keda toetatakse, kuuluvad onkoloogid dr Peeter Padrik, dr Hele Everaus, dr Kristiina Ojamaa, dr Kadri Putnik, Tartu Ülikooli hematoloogia eriala dotsent dr Edward Laane, ettevõtja ja Belgia aukonsul Eestis Erik Sakkov, näitleja ja psühholoog Rita Rätsepp ja suhtekorraldaja Janek Mäggi.