Stigi kontserdi eel: miks ei taha Ivo Linna biitleid esitada eesti keeles?

 (21)
Ivo Linna oma The Beatlesi plaadikoguga
Ivo Linna oma The Beatlesi plaadikogugaFoto: Priit Simson

"Kui eesti keeles praegu laulda „sa meeldid tal, jee-jee-jee”, oleks see midagi hoopis muud, ei kõnetaks kuidagi," kinitas Eesti suurim biitlitespets Ivo Linna Eesti Päevalehe laupäevalehes LP, millis roll mängib muusika juures sobilik keel.

„Mulle on pakutud sedagi, et teeme portsu lugusid eesti keeles ja enam- vähem samas võtmes nagu biitlid, aga olen keeldunud. See on jama!” kinnitab Ivo. The Beatles võis laulda „She loves you yeah-yeah-yeah” ja see oli märgiline lugu, millest sai alguse biitlomaania. Kui eesti keeles praegu laulda „sa meeldid tal, jee-jee-jee”, oleks see midagi hoopis muud, ei kõnetaks kuidagi," lausub Linna.

Ise Ivo inglise keelt väga hästi ei oska – tänaval saab hakkama, aga koolis õppis hoopis saksa keelt. The Beatlesi laulude sõnad on ta lasknud oskajamatel endale ära tõlkida.

„Kui nooruke Tiiu Varik hakkas laulma lugu „Eile veel” – oli alles 1966. aasta –, ei teadnud keegi, et „Yesterday” saab nii legendaarseks. Väga ilusti laulis,” meenutab Ivo. Kõige paremini eestindatud biitlite palaks peab ta aga Jaak Joala lauldud „Lady Madonnat”.

14. mail Alexela kontserdimajas esitab biitlite hitte Stig Rästa, tema esineb inglise keeles. Teda toetab ka Ivo Linna.

Kontserdi korraldab Ekspress Meedia.

Pileteid Stigi Paul McCartney ja biitlote laulude kontserdile saab SIIT.