Stressitase liiga suur: Positivuse peakorraldaja ei suuda oma festivali täiel rinnal nautida


Positivus 2015 kolmas päev
Positivus 2015 kolmas päevFoto: Hendrik Osula

Tänavu tähistab lätlaste au ja uhkus Positivus Festival oma 10. sünnipäeva. Üritust on nüüdseks tehtud juba omajagu aega, kuid festivali "isa" Girts Majorsi sõnul pole korraldamine lihtsamaks läinud ja enne eelmise lõppu hakatakse mõttes juba järgmist korraldama.

Eesti Päevalehele antud intervjuus seletas Majors, et bändide saamine on festivali korraldamise juures kõige raskem osa: "Kui tänavune programm kokku saab, siis hakkame juba järgmise aasta peale mõtlema. Bändide saamine on absoluutselt iga festivali jaoks peamine probleem, toimugu see Euroopas või mujal, ja oma üritusele bändide saamine nõuab üha rohkem pingutusi. Vahel kulub ettevalmistusteks isegi üle ühe aasta."

Girts on küll Positivuse asutaja ja firma omanik, aga praegusel ajal on tema ainus kohustus artiste leida. "Talv on mulle aasta kõige kiirem aeg, enne festivali hoian end küll asjadega kursis ja käin koosolekutel, aga ülejäänud meeskonnal on hulga rohkem tegemist. Olen õnnelik võimaluse üle näha kõiki artiste, keda näha tahan."

Kuigi pärast artistide kinnitamist on Girts Majorsi töökohustused lõppenud, ei suuda Balktikumi ühe menukaima festivali asutaja ise sellest täiel rinnal rõõmu tunda. "Minu jaoks on ajast palju suurem probleem stress, mida pole aastatega sugugi vähemaks jäänud, ja sellepärast ei suuda ma tõesti festivali täiel rinnal nautida," naerab ta.

Loe täispikka intervjuud tänasest Eesti Päevalehest!