SUUR GALERII: Eesti pidu täies ilus - vaata, milline särav seltskond käis läbi presidendi vastuvõtu siniselt vaibalt!

 (425)
Balliblogi: kommenteerivad moe- ja kehakeele eksperdid!

Estonia kontserdimajas toimus reede õhtul president Kersti Kaljulaidi esimene vabariigi aastapäeva vastuvõtt. Kutsutud oli 500 Eesti olulist inimest koos kaaslastega. Vaata suurt galeriid vastuvõtu külalistest fotostendi juures!

Koos Publikuga jälgisid presidendi vastuvõttu otseblogis moeekspert ja ajakirja Iluguru peatoimetaja Kristiina Virt ning kehakeele ekspert Atali Sathlman.

Ilusat vabariigi aastapäeva kõigile!

BALLIBLOGI
Liina Ristoja, Publik: https://publik.delfi.ee/news/inimesed/oised-fotod-kuumad-suudlused-ja-kadunud-kingad-ehk-vaata-kuidas-pidused-kulalised-presidendi-vastuvotult-lahkusid?id=77353016
Liina Ristoja, Publik: Aga ei – suund võeti hoopiski NO99 teatri poole. Eksklusiivne jätkupidu?
Liina Ristoja, Publik: Estoniast antakse teada, et presidendipaar suundus koduteele. Uni tuleb täna magus :)
Liina Ristoja, Publik: "Georgi, nüüd tuleb ju kõigiga juttu rääkida!" Nii ütles president Kersti Kaljulaid ilmselt abikaasale ja rahvamassi nad suundusidki. Neil, kes ootasid esipaari valssi, tuli seekord paraku pettuda, kuna tantsimiseks tõenäoliselt värskele esipaarile aega ei antagi. 
Liina Ristoja, Publik: Lisaks Liisi Koiksonile on laval ka Marten Kuningas. 
Liina Ristoja, Publik: Mõned eelistavad tantsimise asemel toimuvat rõdult jäädvustada. 
Liina Ristoja, Publik: Vau, kaugelt ei pannud tähelegi, et Kätlin Marani soeng on kui hästi küpsetatud vahvel. 
Liina Ristoja, Publik: Laval hoiab meeleolu üleval Liisi Koikson oma maheda häälega.
Liina Ristoja, Publik: Ratased tantsuhoos. "Marten, kas soovilugu ka saab?" küsiks justkui peaministri pilk.
Liina Ristoja, Publik: Tõsine arutelu Indrek Saare ja Eiki Nestori vahel. Teemaks ilmselt äsja nähtud kontsert, ikkagi kultuuriinimesed. Keskel kaunis Ülle Lichtfeldt. 
Liina Ristoja, Publik: Tänavusel vastuvõtul ei näinud me ei Ilveseid ega Merisid, ent igihaljad Rüütlid olid õnneks siiski kohal. 
Liina Ristoja, Publik: Urmas Sõõrumaa ja Kätlin Maran ei lasknud tantsupõrandal kaua oodata. 
Liina Ristoja, Publik: Pidu kogub hoogu – pildil Eesti Laulu produtsent, endine ETV meelelahutustoimetuse juht Mart Normet kaasaga.
Egert Pärna, Toimetaja: Täna näeb vastuvõtul nii palju Disney printsesse - näiteks saabus Karl-Erik Taukar presidendi vastuvõtule veetleva Tuhkatriinu seltsis. Nii armas! Kindlasti sobib Taukarile printsi roll ka väga-väga hästi. 
Egert Pärna, Toimetaja: Nonii, tossuinimesed sinisel vaibal. Mässumeelsus täidab õhku. Oh aegu, oh kombeid!
Egert Pärna, Toimetaja: Haldjaid iga päev ei näe, kuid täna sinisel vaibal küll. Nii tore on talviselt hallist argipäevast muinasjutulisi noodikesi leida.
Egert Pärna, Toimetaja: Mick Pedaja üllatab õhtu jooksul juba teist korda. Kas tegemist on Eesti uue stiililegendiga? Igal juhul ilus on vaadata ilusaid inimesi.
Egert Pärna, Toimetaja: Anna Põldvee on tänase õhtu tõeline staar! Suurepärane kleidivalik, ilmselt ei saa ma täna õhtul enne magama minna, kui guugeldan välja, kes on selle autor ... 
Liina Ristoja, Publik: Õhtu viimased kätlejad olid läinud aastat Eestit Eurovisionil esindanud Jüri Pootsmann ema Marit Rahkemaaga. Jüri on tänaseks tähelepanuga harjunud, kuid kuuldavasti oli ema riigipea vastuvõtust eriliselt elevil ning ootas tänast õhtut pikisilmi. 
Liina Ristoja, Publik: Karl-Erik Taukar ja Kerli Kivilaan – Eesti popmuusika esipaar.
Egert Pärna, Toimetaja: Litrtid, triibud ja pastellid - nii palju moetrende ühes kleidis. Näpuga ei näidata, kuid siinkohal oleks patt seda mitte teha. Kaunis!
Egert Pärna, Toimetaja: Sinisel vaibal nii mõnegi õhtu jooksul nähtud kleidi autor Aldo Järvsoo ja absoluutselt legendaarne ehtekunstnik Tanel Veenre isiklikult. Mõlemad šikid nagu alati!
Egert Pärna, Toimetaja: Mulle meeldivad kleidi pastelsed toonid, kuid küsimusi tekitab puusadest allpool paiknev plisee-seeliku osa. Kleit jätab fotol mulje, justkui tegemist oleks erakordselt lühikeste jalgadega ...
Egert Pärna, Toimetaja: Tundub, et punane on Eesti naiste uus lemmik või võin öelda, et kogunisti uus must?
Egert Pärna, Toimetaja: Taaskord sõõmuke värskendavat kevadõhku tänasesse veebruariõhtusse. Kaks sõna: SEE VÄRV!
Rivo Veski: Selle-aastane vastuvõtt tundub väga vaba ja rõõmsates värvides, presidendipaar on suurepärased võõrustajad. Inimesed tunnevad end nende seltskonnas väga hästi. Seda on raske mitte märgata. Tundub, et presidendipaar on oma rahva südamed võitnud oma lihtsa ja empaatilise olekuga.
Egert Pärna, Toimetaja: Plisseeritud kangad on moepildis väga aktuaalsed. Mulle meeldib, kui nutikalt kleidilooja need tumesinised kangavoldikesed kleidiks vormis. Efekt väga salendav ja pilkupüüdev!
Liina Ristoja, Publik: Pidu läheb täna pikale=)
Egert Pärna, Toimetaja: Väga kaunis paar! Lips ja kleit moodustavad romantiliselt roosa sümbioosi, kas pole mitte imearmas?
Egert Pärna, Toimetaja: Ka must võib püüda tähelepanu ja komplimente, eriti kui tegemist on stiilselt maani ulatuvate ja lõhikutega eriliseks tehtud varrukatega.
Egert Pärna, Toimetaja: Minu järgmine lemmik! Ihukarva kleit nii armsate, kellukesi meenutavate varrukatega. Kuigi silett on lihtne, on lõpptulemus väga glamuurne ja šikk. Sellist kleiti tahaks isegi omada!
Egert Pärna, Toimetaja: Kilt ja šotiruut mulle üldiselt meeldivad, kuid antud kleit ei teeni mu kiidusõnu. Eksitud on ka etiketireeglite vastu ning antud tumeroheline kangas ei kaunista kandjat.
Egert Pärna, Toimetaja: Üks käesoleva aasta trendidest on vinüül ning kõrgläikega kangad. Nõuavad küll kandmiseks palju julgust, kuid nagu näha, kes ei riski, see šampanjat ei joo (ega stiilipunkte kogu).
Egert Pärna, Toimetaja: Krista Aas kannab lõheroosat siidkleiti Aldo Järvsoolt. Väga hea värvivalik, sest annab tema päevitunud nahale veelgi kaunima ja värskema jume.
Egert Pärna, Toimetaja: Väga kaunis ja maitsekas viis õlgade paljastamiseks, punase kleidi juurde valitud punane huulepulk paneb look'ile i-täpi peale ning mõjub eraldiseisva aksessuaarina.
Egert Pärna, Toimetaja: Tiina Paet üllatab taevasinise kleidiga Iris Janvierilt, mis rõhutab tema aristokraatlikult valget nahka kõige kaunimal viisil.
Egert Pärna, Toimetaja: Taaskord kaunis moeteos Riina Põldroosilt, meeldivad väga geomeetrilised kaunistused ja julge kevadmeeleolu tekitav salatiroheline värv.
Rivo Veski: Selline külaliste esitlusviis tekitab vähem stressi ja loob mõnusa koduse tunde. 
Egert Pärna, Toimetaja: Mai Palling kannab ka sel aastal Iris Janvieri kleiti ning olgem ausad, oma kleidivalikuga ei ole see kaunis naine juba aastaid mööda pannud.
Egert Pärna, Toimetaja: Vau, kui palju värvi sinisel vaibal! Aitäh, Heidy Purga selle silmarõõmu eest – mahlakad värviplokid lisavad figuurile sihvakust ja panevad silmad särama. Kindlasti ei jäänud märkamatuks ka omapärane lõige, mis eraldi mainimist väärib.
Rivo Veski: Härra Maksimovski täidab oma rolli perfektselt. Väga karismaatiline!
Egert Pärna, Toimetaja: Väga kaunis ja trendikas keepkleit, tõeline C-vitamiini-pomm.
Rivo Veski: Vähemalt siiamaani on olnud tore vaadata, et presidendipaar suhtub kõikidesse oma külalistesse võrdse lugupidamistega, kedagi eraldi esile toomata. See on väga meeldiv!
Rivo Veski: Kätlemisprotseduur on väga vaba ja rõõmsameelne, mis loob positiivse fooni. Seda on hea vaadata! Järjekord liigub sujuvalt ja kiiresti, tekitades nii külalistes kui ka televaatajates hea tunde. Sujuvus võtab ka külalistelt ootuspinged maha.
Liina Ristoja, Publik: Estoniast siristas üks linnuke, et söök olevat juba otsa saanud. Loodame ikka, et tuuakse juurde!
Liina Ristoja, Publik: ETV ülekandes pole paraku proua presidenti kuigivõrd näha – pildis näeme sisuliselt vaid esihärra kätlemist. Suur küsimärk režiilisest vaatevinklist...
Egert Pärna, Toimetaja: Punast ei kanna kaugeltki mitte iga naine välja, kuid see siin on kindlasti üks tänase õhtu stiilihitte. 
Rivo Veski: Distants presidendi ja tema abikaasa vahel suureneb minutitega. Ma näen siin häid tuttavaid või sõpru, aga mitte abielupaari. Nad on täielikult väljapool teineteise intiimtsooni??? Siin on nagu kaks eraldi pidu: üks Kaljulaidi pidu, teine Maksimovski pidu.
Rivo Veski: Nii president kui tema abikaasa on mõlemad võrdselt domineerivad isiksused. Kui ei teaks, kumb neist president on, võiks tekkida segadus, sest kohati on esiplaanil hoopis Georgi-Rene Maksimovski.
Egert Pärna, Toimetaja: Luisa Värk on oma suurepärase stiilitaju ja moeteadlikkusega alati silma paistnud. Sel korral on tal aga seljas diivalik tulipunane kleit, mida võiks kanda ka Beyonce ise.
Liina Ristoja, Publik: Veidi huumorit ka sekka =)https://twitter.com/keitivilms/status/835161712223469568
Liina Ristoja, Publik: https://twitter.com/RKagge/status/835164825525313537
Liina Ristoja, Publik: https://twitter.com/samblamagi/status/835166959046176768
Egert Pärna, Toimetaja: Karin Ratas kannab imetlusväärset nude toonis kleiti, mis onnii kaunilt dekoreeritud, et ei vaja ühtegi täiendavat elementi. Kindlasti on tegemist minu isikliku lemmikuga. Justkui saabuks paar otse Hollywoodist!
Liina Ristoja, Publik: https://twitter.com/imrekaas/status/835169749944446976
Liina Ristoja, Publik: https://twitter.com/mmm_merilin/status/835173725335138305
Liina Ristoja, Publik: Veidi kodanike vastukaja sotsiaalmeediasthttps://twitter.com/taunotoompuu/status/835180635555827712
Rivo Veski: Presidendipaar kommunikeerub teineteisega väga elavalt, kuid näen neid pigem parimate kamraadide kui paarina. 
Egert Pärna, Toimetaja: Mundritega mehed võtavad põlvist nõrgaks!
Rivo Veski: Presidendipaar on väga rõõmsameelne ja avatud, kuid pisut kohmetu. On tore, et nad ennast koos nii hästi tunnevad. Tunduvad väga mängulised, rõõmustavad selle uue olukorra üle lapselikult. 
Egert Pärna, Toimetaja: Suure hõlmikuga kleidid ja seelikud on moemekas lausa taevaliku staatuse pälvinud. Väga tore näha, et järjest rohkem Eesti naisi lisaks etiketireeglitele ka moe-eeskirjadest lugu peavad.
Egert Pärna, Toimetaja: Kui punane vaip (või täna oleks õigem öelda sinine), siis Riina Põldroos on raudkindel valik. Lihtne, elegantne, naiselik!
Liina Ristoja, Publik: Ühed esimesed poseerijad – TV3 kaunis esinduskolmik Kadri Pikhof, Sven Soiver ja Ingrid Teesalu. 
Liina Ristoja, Publik: Kätlemistee oli veel viimaste hetkedeni kenasti kaitseks kinni kiletatud-teibitud.
Liina Ristoja, Publik: Kätlemissaali ettevalmistused. 
Rivo Veski: Kontsert oma headuses võinuks anda ka üllatuse, mis oleks iseloomustanud meie uut presidenti.
Rivo Veski: Presidendi kõne oli väga nauditav. Välise vaos hoituse taga põles sisemine tuli.
Liina Ristoja, Publik: Sergo Varese tänane lavaline roll tuletab meelde, kuidas ta alles hiljuti Londonis koos Benedict Cumberbatchiga palju kõmu tekitanud "Hamleti" etenduses mängis (küll aga mitte peategelast, kuigi tänase põhjal julgeks öelda, et ta seda täitsa väärinuks).
Egert Pärna, Toimetaja: Mick Pedaja pintsak on justkui palju kõmu tekitanud triloogia "50 halli varjundit" omapärane moetõlgendus. Väga huvitav lõige ja veel üks tõestus väitele, et hall ei ole üldsegi igav.
Liina Ristoja, Publik: Toimetus kihab kommentaaridest Siiri Sisaski laulu taustal käiva kastidega sebimise kohta. Mis see kõik küll tähendama peaks? On's tegu uue taaskasutustrendiga, kus tühjad veinikastid kiiresti lavadekoratsioonideks ümber suunati? 
Liina Ristoja, Publik: Vahetult enne taasiseseisvumist sündinud Sänni Noormets esitamas Erki Pärnojaga kahasse kirjutatud imekaunist pala "Saar".
Liina Ristoja, Publik: Peaminister Jüri Ratas hõllandusega presidendi kõnet kuulamas.
Rivo Veski: Kui presidendi hommikust ja vastuvõtu riietust võrrelda, siis nähtub, et president ei eksponeeri oma naiselikkust. See tähendab, et ta ei ole mees ega naine vaid inimene ja ametnik, jäädes oma olemuselt lakooniliseks, jätmata end ehtimata väliste faktorite, ehete, aksessuaaridega. Ta tunneb end nii ülimalt hästi ja kahju, kui keegi hakkaks teda muutma.
Egert Pärna, Toimetaja: Kersti Kaljulaid näeb lihtsalt suurepärane välja! Eesti rahvariided on mulle alati meeldinud, kuid tema seljas näevad need eriti stiilsed ja šikid välja. Suured valged puhvvarrukad teevad komplimendi tema saledale figuurile ja rõhutavad taljet, punane värv aga lisab särtsu.Kas Kerstist võiks saada Eesti uus moeikoon? Mina ütleks, et jah.
Rivo Veski: Hommikust paraadi vaadates jättis president väga sooja ja turvalise tunde, et see oleks inimene, keda me kõik tahaksime endale emaks, õeks või sõbrannaks.
Rivo Veski: Kersti Kaljulaidist on näha, kui mõni teema on teda isiklikult puudutanud. 
Rivo Veski: President Kaljulaid on soe, julgeb avalikult näidata oma emotsioone.
Rivo Veski: Presidenti on väga meeldiv vaadata. Suhtluses publikuga ei ole mingit krampi. Ta oskab suhestuda kõigi saalisviibijatega korraga.
Liina Ristoja, Publik: Ajalooline hetk! President Kesti Kaljulaidi esimene aastapäevakõne.
Egert Pärna, Toimetaja: Setu rahvariiete motiivid sobivad presidendile suurepäraselt. Tõtt öelda ei imestaks ma üldse, kui mõni välismaine moelooja Kersti Kaljulaidi tänasest riietusest inspiratsiooni leiaks.
Liina Ristoja, Publik: Presidendipaari sisenemine elevust täis kontserdisaali. 
Liina Ristoja, Publik: Kohe-kohe hakkab kontsert, mis tõotab välja põnev tulla. 
Egert Pärna, Toimetaja: Sellel aastal kannavad paljud külalised rahvariideid, mis on minu arvates väga tore. Millal veel, kui mitte täna? 
Liina Ristoja, Publik: Jaak Printsi etendus tõotab tulla sähvatusi täis. 
Liina Ristoja, Publik: Anu Välba ja Vabarnad tegid ETV ülekandes jutuotsa lahti.
Liina Ristoja, Publik: Kuldsed leivakivid – küll neid tahaks mekkida. 
Liina Ristoja, Publik: Ajakirjanikud lasti suupistete ligi. Paremal tuhavahvlid! Millega täpsemalt tegemist, saame teada juba pisut hiljem.
Egert Pärna, Toimetaja: Need kõrvarõngad! Minu isiklik wish-list muutus just ühe punkti võrra pikemaks. Kiidusõnu teenib ka huvitav soeng.
Liina Ristoja, Publik: Kassanäe! Eurolaulik Jüri Pootsmann emaga.
Egert Pärna, Toimetaja: Anne Veski avastas hooaja järgmise lemmiku - leopardimustrilise mantli, mida fännas ka Diana Vreeland. Suurepärane stiilieeskuju igal juhul!
Egert Pärna, Toimetaja: Suur rõõm on näha, et eestlannade lemmikute - sinise ja musta seltsi on lisandunud käesoleva hooaja kuum trendivärv - punane. Lillelise mantli alt piiluv siidkleit on tõeline silmailu!
Liina Ristoja, Publik: Saabujate seas jääb silma nii väärikaid rahvarõivakandjaid kui ka tõeliselt ingellikke külalisi. Kaunis!
Marta Püssa, Publik: Viimased viimistlused ja lihvimised - Estonia on hordideks valmis!
Liina Ristoja, Publik: Samal ajal kui ETV näitab teenetemärkide galat, käivad Estonias viimased ettevalmistused. 
Liina Ristoja, Publik: Esimesed saabujadki on juba kohal. 
Liina Ristoja, Publik: Kohe saab ETVst jälgida, kuidas eile NUKU teatris riiklikud teenetemärgid kätte jagati. Pildid eilsest:https://www.delfi.ee/news/ev99/uudised/delfi-fotod-president-andis-tana-riikliku-teenetemargi-113-inimesele?id=77331444
Liina Ristoja, Publik: Külmarohuks oli paraadile kaasa elama tulnud kodanikel kohati ikka kodumaine kärakas ka seltsiks. 
Liina Ristoja, Publik: Vabaduse väljaku kandis nähti pokusid! Relvastatud pokusid....?
Jaane Tomps: Iff kaaperdas Eesti Laulu Instagrami konto ning läkitas esimese asjana sinna oma õnnesoovid meie riigile: https://www.instagram.com/p/BQ4xxKlDF-J/?taken-by=eesti_laul
Jaane Tomps: Toomas Hendrik Ilvesele meeldis tihti Von Krahli Aias einestada ning seda traditsiooni jätkab ka Kersti Kaljulaid:https://www.facebook.com/vonkrahliaed/posts/10154886652574713:0&width=500
Liina Ristoja, Publik: Alkeemia tuletab meelde, et täna tuleks lisaks hümni laulmisele, kiluvõileiva haukamisele ja üleüldisele rõõmustamisele ka uss üles äratada. Ikkagi Eesti rahva põline komme:)https://alkeemia.delfi.ee/mystika/esoteerika/tana-on-rahvakalendri-jargi-ussi-aratamise-paev?id=77341910
Liina Ristoja, Publik: Meenutame vabariigi aastapäeva vastuvõttude armsamaid lembehetki läbi aegade: https://publik.delfi.ee/news/presidendiball/uudised/top-15-suudlused-kallistused-ja-meelitused-ehk-kuumimad-lembehetked-vabariigi-aastapaeva-vastuvottudelt?id=77290620
Liina Ristoja, Publik: Naine nagu sõjavägi! https://www.instagram.com/p/BQ4_L7LgFTk/?taken-by=triintulev
Liina Ristoja, Publik: Patrullide, koerajuhtide ja kriminalistide trikoloor teeb tuju heaks!https://www.instagram.com/p/BQ4ssJ6ligx/?taken-by=eesti_politsei
Liina Ristoja, Publik: Daniel Viinalass aga mõtiskleb tänasel päeval maailma õnnetute üle. https://www.instagram.com/p/BQ4vVFiAnkc/?taken-by=danielviinalass
Egert Pärna, Toimetaja: Laulja Lauri Pihlap saadab tervitusi loodusromantilise fotoga. Kaunist vabariigi aastapäeva ka Sulle!https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155244954083394&set=a.10153060600568394.1073741828.585838393&type=3&theater
Jaane Tomps: Vabariigi aastapäeva vastuvõtu kätlemistseremoonial Estonia kontserdisaalis on tänavu televaatajate jaoks üks oluline erinevus.https://publik.delfi.ee/news/presidendiball/uudised/presidendi-vastuvotul-tanavu-heeroldit-ei-kuule?id=77324032
Jaane Tomps: Heidame tagasivaatava pilgu eriti meeldejäävatele terviklahendustele, mis on ilmavalgust näinud 2010., 2012., 2014. ja 2015. aasta vastuvõttudel. https://publik.delfi.ee/news/presidendiball/uudised/top-4-salatiseinad-sinised-hiiglased-ja-psuhhedeelsed-multikategelased-millised-on-olnud-presidendiballi-roogatuimad-dekoratsioonid?id=77290638
Jaane Tomps: Tänavuseks vastuvõtuks suupisteid seitse tippkokka ning esindatud on ka mullu noorkoka, noorkondiitri ja koolikoka konkursside võitjad. https://publik.delfi.ee/news/inimesed/tanavuseks-presidendi-vastuvotuks-valmib-18-000-suupistet?id=77285174
Jaane Tomps: Meenutame presidendi vastuvõttude parimaid palasid pildis ja videos läbi viimaste aastate: https://publik.delfi.ee/news/presidendiball/uudised/fotod-ja-videod-sinimustvalged-makroonid-ilveseliha-snakid-ja-kilu-udupeenes-kuues-meenuta-presidendiballide-horgutisi-labi-aastate?id=77290618
Jaane Tomps: Publik on oma otsuse teinud — need on läbi aegade meie kaksteist lemmikut: https://publik.delfi.ee/news/presidendiball/uudised/top-12-need-tuntud-naised-tabavad-presidendiballil-kleitidega-alati-kumnesse?id=77290602
Jaane Tomps: Nunnu! Taavi Rõivas läks Pika Hermani juurde pisike Herman süles: https://publik.delfi.ee/news/inimesed/klops-taavi-roivas-jalgis-pidulikku-lipuheiskamist-pisipoeg-sules?id=77341582
Jaane Tomps: Vaata, millistes rõivastes Kaljulaid varasemalt pidu on väisanud: https://publik.delfi.ee/news/inimesed/fotod-uks-naine-uhed-ustavad-rahvaroivad-meenuta-millises-kostuumis-kersti-kaljulaid-varasematel-aastatel-presidendiballi-on-vaisanud?id=76954824
Jaane Tomps: Kuuldavasti kannab president täna õhtukleidi asemel hoopis rahvarõivaid. https://publik.delfi.ee/news/inimesed/kleidisaaga-lopp-kas-president-kannab-vastuvotul-rahvariideid?id=76952982
Jaane Tomps: https://www.facebook.com/KerstiKaljulaid/posts/1850069825265808:0&width=500
Jaane Tomps: Vaata ja meenuta: Kes on olnud läbi aegade need kuulsad kontvõõrad aasta oodatuimal glamuuriparaadil? https://publik.delfi.ee/news/presidendiball/uudised/top-8-need-kulalised-on-presidendi-vastuvotul-olnud-toelised-ullatajad?id=77290660
Jaane Tomps: "Kuuekümne kolmel 24. veebruaril on Eesti lipp minu kodus lehvinud, olgu siis Rootsis, Ühendriikides, Kanadas, Saksamaal või Eestis. Nii on see ka täna, kui töökohustused hoiavad mind kodust eemal. Ent mõtetes olen ma kodus ja Eestiga." https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/toomas-hendrik-ilves-motetes-olen-ma-kodus-ja-eestiga?id=77341208
Jaane Tomps: Meenuta, kuidas möödunud aastal Estonias pidu peeti: https://publik.delfi.ee/archive/fotod-toeline-pidu-ja-pillerkaar-vaata-kuidas-tahtsad-eesti-persoonid-vabariigi-aastapaeva-tahistasid?id=73775623
Jaane Tomps: Kroonika andmete kohaselt jätavad Ilvesed sel korral balli vahele: https://publik.delfi.ee/news/inimesed/kroonika-president-toomas-hendrik-ilves-jatab-tanavusele-vabariigi-aastapaeva-vastuvotule-minemata?id=77331296
Jaane Tomps: Ilusat vabariigi aastapäeva kõigile! 2016. aastal oli ühe etapi lõpp, sest president Toomas Hendrik Ilves võõrustas järjekorras oma kümnendat ja ühtlasi ka viimast presidendiballi. Sel korral on teatepulk Kersti Kaljulaidi käes ning oodata on äärmiselt palju erinevusi möödunud kordadest.